кралска Archives - Слободен печат

Tag : кралска

Еспресо Шоу биз

НОВА КРАЛСКА ВЕНЧАВКА: Се мажи принцезата Беатрис

Слободен печат
Британското Кралство објави денес дека принцезата Беатрис од Јорк ќе се омажи за тајкунот Едуардо Мапели Моци. Нејзиниот татко принцот Ендру и мајката Сара Фергусон...
Еспресо Шоу биз

Првата кралска должност на принцот Арчи: Сите во просторијата се смееја! (ФОТО)

Слободен печат
Третиот ден од службената посета на Јужна Африка, Принцот Хари и Меган Маркл, својот петмесечен син Арчи го однесоа кај надбискупот Тутуа. Ова е првата...
Еспресо Мода Шоу биз

Стилот на штедливата Кејт Мидлтон сите сакаат да го копираат: Цветен фустан и чевли од кои не се одвојува веќе четврто лето! (ФОТО)

Sloboden pe;at
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја посети прекрасната крадина на Кралското друштво за холтикултура во англиското село Висли, со цел да го отвори фестивалот под...