22 C
Скопје

Tag : кејт

Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ова е подарокот кој Вилијам ѝ го подарил на Кејт за годишнина од бракот? Вреди вистинско богатство!

Слободен печат
Кејт досега никојпат не го носела ова парче накит… Војводата и војвотката од Кембриџ пред неколку дена ја одбележаа 10-годишнината од венчавката објавувајќи видео снимка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Шарлот наполни 6 години: Кејт и принцот Вилијам споделија неодолива фотографија!

Слободен печат
Омилената принцеза во светот вчера го прослави својот шести роденден… Британската принцеза Шарлот, ќерката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон вчера го прослави шестиот роденден....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Принцот Вилијам и Кејт денес прославуваат 10 годишнина од бракот: Два нови портрета на омилената кралска двојка!

Слободен печат
Деценија полна љубов… По тој повод, кралскиот пар објави два нови портрета кои ги сними британскиот фотограф Крис Флојд во градината на нивниот дом, односно палатата Кенсингтон....
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ФОТО | Пред кралската венчавка тие беа главни на лондонските журки: Кејт и Вилијам денес би направиле сè за овие фотографии да исчезнат

Слободен печат
Многумина се изненадени откако ќе ги видат овие фотографии… Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сега важат за еден од најпрефинетите кралски парови,...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Целиот свет зборува за пресметливоста на војвотката од Кембриџ: Миротворката Кејт Мидлтон тактички ги спои поделените браќа

Слободен печат
 Многумина веруваат дека ова е моментот што би го направил најсреќен покојниот принц Филип… Како Кејт Мидлтон ги натера принцовите Вилијам и Хари да разговараат повторно: Војвотката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Мајката на Кејт Мидлтон на 66 години изгледа неверојатно: На нејзиниот изглед и фигура би ѝ позавиделе и многу помлади!

Слободен печат
Сега е јасно на кого можат да му се заблагодарат за изгледот војвотката од Кембриџ и нејзината сестра Пипа… Керол Мидлтон (66), мајката на Кејт и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кејт и Камила намуртени ден по интервјуто на Опра Винфри

Слободен печат
Папараците успеаа да ги фотографираат Кејт Мидлтон и Камила Паркер Боулс, ден по интервјуто на Опра за кое зборува целиот свет. Судејќи според нивните изрази...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова војна во кралскиот дворец: Меган ги обвини Кејт, Камила и Чарлс, се подготвува истрага за злоставување на персоналот!

Слободен печат
Во британскиот кралски двор буквално завладеа вистинска војна меѓу актуелните и поранешни членови на познатото семејство, но и лицата кои и служеле на Меган Маркл...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кејт Мидлтон го украси својот војнички капут со три цвета од афион кои откриваат емотивна порака

Слободен печат
Војвотката во неделата и се придружи на кралицата Елизабета и членовите на кралското семејство со цел да го одбележи Денот на сеќавањето, облечена во црн...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вилијам и Кејт бараат слугинка: Платата предизвика лавина коментари

Слободен печат
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон бараат помошничка во домот, а платата која ја нудат предизвика полемики на социјалните мрежи. Кралскиот пар бара слугинка која ќе...