13 C
Скопје

Tag : вилијам

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари пред да дојде на погребот во Британија му испратил емотивно писмо на својот татко: Работите не поминале како што се надевал

Слободен печат
Пред да се врати во Велика Британија со цел да присуствува на погребот на својот дедо, принцот Филип, војводата од Единбург, принцот Хари му напишал...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцовите Вилијам и Хари му оддадоа почит на нивниот дедо, принцот Филип

Слободен печат
Принцот Вилијам денеска му оддаде почит на неговиот дедо, принцот Филип, кој почина во петокот на 99-годишна возраст, опишувајќи го како „исклучителен” човек, додека неговиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Вилијам не се чувствува заробено во кралското семејство: Бурата по интервјуто не запира, кој ја кажува вистината?

Слободен печат
Извор близок до војводата од Кембриџ откри дека принцот Вилијам не се чувствува заробен во дворецот… Во експлозивното интервју кое принцот Хари и Меган Маркл...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари од прабаба му наследил повеќе пари од принцот Вилијам

Слободен печат
Можете ли да ја замислите ситуацијата во која принцот Вилијам и принцот Хари го распродаваат семејното богатство за да имаат за живот? Нормално дека не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Вилијам посетил дом за стари лица, а на прашањето кое му го поставила една баба тој немал одговор

Слободен печат
Кејт овојпат се најде на насловните страни од британските таблоиди поради една необична работа која се случила за време на кралската посета на еден дом...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ја објавија божиќната честитка: Сите ги освои палавата насмевка на принцот Луис

Слободен печат
Како и секоја година, светот и овој пат со нетрпение очекуваше британското кралско семејство, поточно Кејт Мидлтон и принцот Вилијам да ја објават фотографијата за...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Се појави досега невидено видео: Принцот Вилијам ѝ става пудра на принцезата Дијана

Слободен печат
Принцот Вилијам кој денес има 38 години, во видеото кое неодамна се појави во јавноста со големо внимание и љубов ѝ става пудра на лицето...
Вести Свет

Принцот Вилијам во април бил заразен со ковид-19

Британскиот престолонаследникот, принцот Вилијам, во април бил болен од Ковид-19, јави Би-Би-Си. Во исто време, неговиот татко, принцот Чарлс, исто така беше во изолација. Сепак,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вилијам и Кејт бараат слугинка: Платата предизвика лавина коментари

Слободен печат
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон бараат помошничка во домот, а платата која ја нудат предизвика полемики на социјалните мрежи. Кралскиот пар бара слугинка која ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што прават членовите на кралското семејство кога немаат никакви обврски?

Слободен печат
Медиумите и светската јавност со големо внимание ги следат ангажманите на кралското семејство, но дали сте се запрашале што прават тие по цел ден кога...