14 C
Скопје

Tag : бракот

Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ова е подарокот кој Вилијам ѝ го подарил на Кејт за годишнина од бракот? Вреди вистинско богатство!

Слободен печат
Кејт досега никојпат не го носела ова парче накит… Војводата и војвотката од Кембриџ пред неколку дена ја одбележаа 10-годишнината од венчавката објавувајќи видео снимка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Славниот брачен пар прослави 33-годишнина од бракот „33 години со најдобриот пријател, мојот маж“

Слободен печат
Познатиот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон во петокот прославија 33-годишнина од нивниот брак… Рита Вилсон на својот Инстаграм профил сподели нивна заедничка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Принцот Вилијам и Кејт денес прославуваат 10 годишнина од бракот: Два нови портрета на омилената кралска двојка!

Слободен печат
Деценија полна љубов… По тој повод, кралскиот пар објави два нови портрета кои ги сними британскиот фотограф Крис Флојд во градината на нивниот дом, односно палатата Кенсингтон....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриени детали за разводот: Жешка сцена ѝ го уништи бракот на Анѓелка Прпиќ

Слободен печат
Српската актерка минатата година се разведе од сопругот Дарио Прпиќ, а според медиумите причина за тоа е неговата љубомора, која не сакала веќе да ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Роберт Де Ниро во криза поради разводот: Актерот работи по 12 часа, без одмор

Слободен печат
Славниот актер Роберт Де Ниро и Грејс Хајтауер во моментот поминуваат низ бракоразводната парница која на актерот наводно му го згорчила животот и значително влијаела...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | „Мојот сопруг е прекрасен, а бракот ни е совршен“: Лили Ален е нова жена откако се ослободи од пороците!

Слободен печат
Пејачката одлучи да живее како цел нормален свет, без алкохолот и немилите сцени кои често и се случуваа… Шармантната пејачка Лили Ален не ретко со...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Кои се најчестите кавги кај брачните партнери во првата година од бракот?

Слободен печат
Вообичаено во нашата држава младите парови не живеат заедно пред да стапат во брак, па затоа кога ќе станат маж и жена за прв пат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира на познатиот фудбалер му роди две деца, но не сака да се омажи за него

Слободен печат
Љубовната приказна на колумбиската пејачка Шакира и нејзиниот невенчан сопруг фудбалерот Жерард Пике ја фасцинира јавноста веќе цела деценија, а „тајната состојка“ за нивниот успех...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Уште на денот на венчавката знаела дека нивниот брак е готов: Убавицата се омажила за славниот музичар, а потоа се вмешала таа…

Слободен печат
Славниот рокер Мик Џегер е познат како голем заводник, но само две жени успеале да го одведат до олтарот. Првата е денес 75-годишната актерка Бјанка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Пинк ја прослави 15-годишнината од бракот со емотивни фотографии

Слободен печат
Поп-рок ѕвездата Пинк и нејзиниот долгогодишен сопруг Карли Харт, прославија 15 години од својот брак. Сопственичката на хитот „Raise Your Glass“ на Инстаграм сподели серија...