14 C
Скопје

Tag : денес

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред десет години Парис Хилтон предизвика гнев кај јавноста, а дури денес го објасни натписот на нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“

Слободен печат
Пред десет години пораката од нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“ го обиколи светот и предизвика вистински гнев кај јавноста… Парис Хилтон (40) дури денес...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Принцот Вилијам и Кејт денес прославуваат 10 годишнина од бракот: Два нови портрета на омилената кралска двојка!

Слободен печат
Деценија полна љубов… По тој повод, кралскиот пар објави два нови портрета кои ги сними британскиот фотограф Крис Флојд во градината на нивниот дом, односно палатата Кенсингтон....
Живот Магазин Магазин слајдер

Од најкратката пловидба во историјата до музеј: Шведскиот воен брод кој 333 години бил на дното од морето денес е најголема атракција!

Слободен печат
Направен е на бродоградилиштето во Стокхолм и бил наоружан со бронзени топови лиени специјално за овој брод. По потонувањето, повеќето топови биле спасени во XVII...
Живот Магазин Магазин слајдер Слајдер

ВИДЕО | Татко и син повторно заедно по 57 години: Најемотивното видео кое ќе го видите денес!

Слободен печат
Ричард Меклереј, својот син Џим го видел пред 57 години, додека тој се уште бил бебе. Откако неговата мајка го дала на посвојување, тој ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Славната Барбра Стрејсенд денес го прослави 79-от роденден

Слободен печат
Легендарната музичка дива Барбра Стрејсенд, една од најпродаваните изведувачи на сите времиња, денес го прослави 79-от роденден. Родена е во еврејско семејство во Бруклин во...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Принцот Луис денес полни три години: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографија од најмалиот син!

Слободен печат
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денес објавија нова фотографија од најмладиот син, принцот Луис. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сега веќе и со традиција, секој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Роденден без прослава: Најдолговечната кралица Елизабета денес полни 95 години

Слободен печат
Кралицата Елизабета својот 95-ти роденден оваа година нема да го прослави, поради смртта на нејзиниот сопруг, принцот Филип, но освен тоа, оваа година ќе бидат...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Како денес изгледа најстрашното девојче од нашето детство?

Слободен печат
Тешко дека било кој може да ја заборави првата средба со Самара Морган, морничавото девојче од култниот хорор „The Ring“. Актерката Давеј Чејс во меѓувреме...
Економија

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.5414 денари, додека американскиот долар вреди 52.3935 денари, британската фунта пак, чини 72.2317 денари....
Економија Слајдер

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.5619 денари, додека американскиот долар вреди 52.5048 денари, британската фунта пак, чини 72.2473 денари....