13 C
Скопје

Tag : изглед

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Како би изгледале славните доколку немаат милиони: Бред Пит никој не би го забележал, а ништо подобри не се ниту Том Круз, Ријана, Бекамови…

Слободен печат
Како би изгледале обичните луѓе кога околу себе би имале тим од професионалци (шминкери, фризери, стилисти, фотографи) често можеме да видиме низ разните приказни од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Еден детаљ: Сите зборуваат за изгледот на Бред Пит на Оскарите

Слободен печат
Шеговитите коментари на славниот актер на овогодинешните Оскари не престануваат. Бред Пит беше водител за категоријата најдобра споредна актерка, а носеше црн смокинг со пеперушка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јасно е од кого го наследиле добриот изглед: Мајката на Бела и Џиџи Хадид во шесттата деценија изгледа одлично

Слободен печат
Иако има 57 години, таа изгледа барем 10 години помладо… Бела и Џиџи Хадид љубовта кон модата, но и добриот изглед ги наследиле од својата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Мајката на Кејт Мидлтон на 66 години изгледа неверојатно: На нејзиниот изглед и фигура би ѝ позавиделе и многу помлади!

Слободен печат
Сега е јасно на кого можат да му се заблагодарат за изгледот војвотката од Кембриџ и нејзината сестра Пипа… Керол Мидлтон (66), мајката на Кејт и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Карактеристики што децата обично ги наследуваат од своите татковци

Слободен печат
Кога семејството очекува принова, сите замислуваат како ќе изгледа и на кого ќе наликува малечкото. За среќа, науката може да даде одговори на многу од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Ло откри која храна никогаш не ја консумира: Таа смета дека тоа е тајната за нејзиниот младолик изглед

Слободен печат
Познатата светска дива Џенифер Лопез, иако навлезе во шестата деценија, изгледа совршено. На голема радост на многу жени ширум светот, пејачката и актерка, која многумина...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Таа старее како вино: Селма Хајек со прекрасни фотографии им се заблагодари на следбениците!

Слободен печат
Славната актерка на 55 години ги воодушеви своите следбеници со нова фотографија во прекрасен деколтиран фустан… Мексиканско-американската актерка Селма Хајек (54) со својот изглед во...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО+ФОТО | Се прослави во филмот „Карате Кид“ пред 37 години: Денес тој има 59 години и воодушевува со својот младешки изглед!

Слободен печат
Познатиот актер изненадува со својот младешки изглед… Американскиот актер со италијанско потекло Ралф Мачио (59) се прослави со улогата на Даниел ЛаРусо во познатиот филм...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: 3 најубави трендови за уредување на ентериерот – Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција!

Слободен печат
Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу… На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Најмладата милијардерка позелене – Погледнете го нејзиниот нов изглед!

Слободен печат
Кајли Џенер во понеделникот сподели нова фотографија за своите 200 милиони следачи на „Инстаграм“. 23-годишната убавица има зелена перика, соодветна капа и крзнен фустан без...