7.1 C
Скопје

Tag : една

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Најпопуларниот женски бенд се распаѓа – Една членка ја напушти групата?

Слободен печат
Џеси Нелсон исчезна пред повеќе од 2 недели од јавноста, а загрижените фанови на групата „Little Mix“ постојано прашуваат што е со неа. Иако албумот...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Поранешен телохранител раскажа за работењето за некогаш најмоќниот холивудски пар, една работа посебно го изненадила

Слободен печат
Марк Били Билингем некое време работел како телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, на кои и денес многу добро се сеќава. Поранешниот припадник на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ова е најлошото нешто што една мајка може да и го направи на својата ќерка – Тврди психологот Лабковски

Слободен Печат
Популарниот руски психолог, Михаил Лабковски, зад себе има 40 години труд на тема психологија на семејството. Во оваа прилика тој раскажа за воспитувањето на ќерките...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Доволно е да консумирате само една лажица дневно: Оваа народна мешавина го зајакнува имунитетот до максимум!

Слободен печат
Започнете го секое утро со лажица од овој народен лек и ќе бидете здрави во текот на целата година… Во периодот кога сме на удар...
Жена Магазин Магазин слајдер

Послушајте го советот од Јапонките – Намалете 10 години со само една маска за лице

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат
Актерот по кој многу жени дури и денес воздивнуваат е во среќен брак веќе 19 години со новинарката Кили Шај Смит, а својата љубов кон...
Жена Магазин Магазин слајдер

3 најубави начини за комбинирање на облеката: Спојте ги летото и есента во еден стајлинг! (ФОТО)

Слободен печат
Кога летото и есента ќе се помешаат, се добиваат феноменални комбинации за облекување во кои нема шанси да останете незабележани… Летната сезона и омилените модни...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Пронајдете баланс – Како до помалку расправии во бракот?

Слободен печат
Скоро и да нема пар што никогаш не се скарал во животот. Нема ништо лошо во расправиите, доколку се конструктивни. Проблемот сепак е во тоа...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Доколку се одлучите за уште една шанса имајте го ова на ум: Три работи кои се менуваат во врската по неверството

Слободен печат
Без разлика колку сте вљубени, ако еден од вас го изневери другиот, доколку се уште останете заедно, врската ќе помине низ некои промени. Луѓето најчесто...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Трагедија и го одбележа животот, а една средба во банка и го промени: Необична и тажна приказна за една од најубавите жени во светот

Слободен печат
Една од најубавите и најплатените актерки во Холивуд денес е Шарлиз Терон, но нејзиниот пат до ѕвезда не бил ниту малку едноставен. Шарлиз Терон пораснала...