18 C
Скопје

Tag : подготовка

Вести Економија

Утврден планот на активности за проектната апликација од „Програмата за подготвителност“

Слободен печат
Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска заедно со министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини, заменикот министер Ѓонул Бајрактар, дополнителната заменичка министерка за труд...
Вести Македонија Слајдер

Ѕампини: Државата да преземе мерки за подготовка на работните места за можно повторно враќање на вирусот

МИА Агенција
Даниела Ѕампини, виш специјалист за вработување, од Меѓународна организација на трудот во интервју за МИА вели дека ако во периодот на мерки за изолација и...
Забава Магазин

Омилениот десерт на Кејт Мидлтон (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Кејт Мидлтон и понатаму е посебно интересна за јавноста која сака да знае сè за нејзе. И додека до сега имавме прилика да дознаеме повеќе...
Магазин Семејство

Вкусни, ефтини и брзи мафини (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Иако многумина мислат дека е комплицирано да се направат едни од најпопуларните колачи, тоа впрочем не е точно. За мафини од чоколадо ви се потребни...
Забава Магазин

Џенифер Лопез не може да го дочека Супер Боул: Погледнете како се подготвува (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарната Џеј Ло (50) на Инстаграм објави снимка од подготовките за настапот на Супер Боул. Обожавателите можат да ја видат Џенифер со рацете на земја како „чека знак“ за да започне со својот настап. Набргу потоа,...
Еспресо Храна

Направете совршен салеп со цимет – совршен сојузник против кашлицата

Слободен печат
Порано салепот го наоѓавме и во чиста форма. Денес пак, сè почесто го наоѓаме во други варијанти и добиен од други билки, но ако веќе...
Вести Економија

Започнува подготовката за новата грејна сезона

Слободен печат
Потрошувачите, зедниците на сопственици и управителите да проверат дали грејните инсталации во објектите се подготвени за грејната сезона, апелира денеска компанијата за снабдување со топлина...
Еспресо Храна

Са­ла­та со ориз и фе­та си­рење (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сос­тојки: 600 мл вода сол по ва­ша желба 250 гр ориз 100 гр кон­зер­ви­ра­на брус­ница 200 гр омек­на­та леб­ле­бија 3 ла­жи­ци мас­ли­но­во масло сок од...