13 C
Скопје

Tag : чуда

Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Ја регулира работата на цревата, го забрзува метаболизмот, ја враќа енергијата – 7-минутен тренинг кој прави чуда за организмот!

Слободен Печат
Доколку имате проблем со лошото варење, овие вежби ќе ви бидат од корист… Добро е познато дека физичката активност може значително да придонесе за здравјето...
Жена Магазин Магазин слајдер

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маска од само две состојки која прави чуда за кожата!

Слободен печат
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Потврдата од докторот ме фрли во очај, но верувам во чуда: Џеси Џеј проговори за болеста со која се бори

Слободен печат
Многу години не сакаше да ги открие деталите за својата борба, а за нејзината болест се до минатата година не знаеле ниту најмилите… Славната пејачка...
Еспресо Шоу биз

Шминката прави чуда: Познатите дами без мејкап ни налик на убавиците од црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат
Шминката има неверојатна моќ целосно да го трансформира изгледот на лицето, а многу дами не се ни осудуваат да го напуштат домот без нанесување на...
Здравје Магазин

Само една чаша солена млака вода секое утро ќе направи чуда за вашето тело

Слободен печат
Доколку ова не е ваша утринска пракса, време е да го промените тоа… 1. Хидратација Доколку пиете големи количини на вода, можете да претерате па...
Еспресо Жена Здравје Магазин

Со овој НАПИТОК ќе ги решите проблемите со МАСНИТЕ НАСЛАГИ: Само 1 децилитар дневно прави чуда во вашиот организам (ФОТО)

Слободен печат
Евтин и природен начин да се ослободите од масните наслаги и да изградите мускули. Брзото слабеење често за последица има и нарушување на здравјето бидејќи...