Tag : природна

Жена Магазин

Маска за кожа од мандарини, совршена за зимските денови

Слободен печат
Зимата е сезона на цитруси, а тие не се само добри за здравјето, туку и за кожата. Цитрусите се идеални за нега на кожата, па...
Еспресо Шоу биз

Кристина Мандарина ги изненади фановите со фотка од 2015: Јас сто посто природна! (ФОТО)

Слободен печат
Кристина Пенава, најпознатата продавачка на мандарини која Хрватска некогаш ја имала, на Инстаграм откри како изгледала пред четири години. И сама е свесна дека прилично...
Забава Магазин

По 8 месеци врска ја запросил девојката робот, а ѝ уплатил и „доработка“ (ФОТО)

Слободен печат
Актерот и бодибилдер Јуриј Толочко неодамна ја запроси својата девојка робот Марго на прилично традиционален начин – и подари букет рози и се спушти на...
Еспресо Шоу биз

Кралицата Елизабета среќна како мало дете – После 60 години и се исполни најголемата желба (ФОТО)

Слободен печат
Британската кралица Елизабета II (93) ја покажа својата сосема поинаква страна од онаа на која досега сме навикнати. Наместо аристократкото сериозно држење при позирањето за...
Здравје Магазин

Природна инфузија за вашето тело, направете ја веднаш! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Дали сте љубител на домашните сокови? Постојано ги консумирате и се прашувате дали се тие доволно полни со витамини? Пригответе сок кој ќе биде вистинска...
Еспресо Убавина

Направете сами домашна паста за заби од чии резултати ќе бидете воодушевени

Слободен печат
Ниеден производ на ги отстранува магично дамките од кафе, цигари и газирани пијалоци од забите. Но, овој рецепт за домашна и сосема природна паста за...
Еспресо Мода

Мишел Обама повторно воодушеви – Овој пат со нејзината природна коса (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама во Њу Орлеанс присуствуваше на 25. Essence Festival. Нејзиниот изглед, односно нејзината природна фризура привлече големо внимание кај...
Еспресо Здравје

Ова е најмоќниот домашен антибиотик во светот: Создаден е да ги уништи најсериозните епидемии!

Слободен печат
Поради тоа што сите состојки се природни, не можете да станете имуни на овој сируп. Модерните фармацевти имаат производи кои ќе ви помогнат да се...