1 C
Скопје

Не ја оштетува косата, не чини многу, а резултатите се неверојатни: Направете сами природна фарба за коса! (РЕЦЕПТ)

Фризерите во моментот не работат, но и без нив вашата коса може да изгледа одлично…

Иако сме во изолација, тоа не значи да се откажеме од средувањето.

Ова решение е одлично, бидејќи никако не може да ви ја оштети косата, а ќе изгледате како штотуку да сте излегле од салон. Со оваа техника ќе ја освежите бојата и ќе и го вратите сјајот. Доколку имате кафена или црна коса, следете ги упатствата. Се што ви е потребно е кафе.

Постапката е едноставна, сварете кафе вообичаено како што го варите кога пиете. Во зависност од должината на косата, потребно ви е меѓу 250 и 500 мл од овој црн напиток.

Откако ќе го сварите, оставете го да се олади. На 250 мл кафе додадете две лажици балзам и добро измешајте.

Прочитајте и...  Мајка открива паметен трик ако го изгубите вашето дете во продавница

Намачкајте ја косата со природната „фарба“ за коса, детално и полека, па оставете ја да отстои еден час замотана во целофан. Потоа измијте ја, без додавање на шампон.

Доколку сакате уште потемна нијанса, повторете ја постапката. Со оглед на тоа дека во овој случај не се користат хемикалии, нема страв од оштетување на косата.

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар