1 C
Скопје

Tag : неверојатни

Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го поправите патентот за секунда само со помош на вилушка и уште 28 неверојатни трикови! (ВИДЕО)

Слободен печат
На ова видео сигурно ќе пронајдете барем една работа која одамна ви била потребна… Дали знаете дека со помош на обична вилушка можете буквално за...
Жена Магазин

Не ја оштетува косата, не чини многу, а резултатите се неверојатни: Направете сами природна фарба за коса! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Фризерите во моментот не работат, но и без нив вашата коса може да изгледа одлично… Иако сме во изолација, тоа не значи да се откажеме...
Здравје Магазин

Неверојатните здравствени предности на тиквичките

Слободен печат
Тие се нискокалорични, а содржат високо ниво на есенцијални нутритивни вредности. Од нив може да јадеме во текот на целата година. Доколку сакате да ја...
Магазин Семејство

Неверојатни фотографии од зависници кои се тргнале од дрогата (ФОТО)

Слободен печат
Зависноста од дрогата е многу сериозен проблем кој ги погодува младите луѓе ширум светот. Без оглед на причината за употреба на дрога на прво место,...
Здравје Магазин

Лубеница наместо лек: Ова се нејзините неверојатни лековити својства

Слободен печат
Со малку калории и моќна способност за хидратација, лубеницата носи уште многу предности за вашиот организам. Убаво оладената лубеница е одлично освежување во летните денови,...
Здравје Магазин

Навечер сварете 4 лимони, а следното утро испијте ја течноста – Резултатите се неверојатни! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е стар рецепт од Германија кој го зајакнува имунитетот, го спречува високиот холестерол, исклучително ефикасно го чисти црниот дроб и спречува создавање на камења...