Неверојатни фотографии од зависници кои се тргнале од дрогата (ФОТО)

Зависноста од дрогата е многу сериозен проблем кој ги погодува младите луѓе ширум светот.

Без оглед на причината за употреба на дрога на прво место, важно е да се престане. Од тоа зависи вашето здравје, животот и среќата на вашите најмили.

Со цел да послужи како извор на инспирација за тоа дека во животот апсолутно се е можно, „Bored Panda“ го состави овој список со најспектакуларните, највеличествените и најневеројатните трансформации на луѓето кои престанале да користат хероин, мет и останати дроги.

Погледнете ги фотографиите пред и потоа и споделете ги со своите пријатели, постои можност на некого да му помогнете.

Прочитајте и...  Го понесе моментот: Раперот Дрејк за првпат со фановите сподели слика од својот двегодишен син (ФОТО)

Прочитај повеќе

Познатиот пејач го претепала девојката, полицијата реагирала веднаш – „Ме давеше, се гушев!“

Слободен печат

Совети за работа од дома додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Сара Мeјс и Димитар Атанасовски славеa за малечката Илина!

Васко Спасоски

Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

Слободен печат

Клучот е во нив: Метеоритите го откриваат изворот на вода на Марс

Слободен печат

Имаат преку 80 години, но нив затворените граници не ги спречуваат да се видат!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби од фитнес инструкторката Елена Мирческа

Јасмина Кантарџиева Димков

Кај нив нема криза: Викторија и Дејвид Бекам купија луксузен стан во Мајами!

Слободен печат

Има 20 години и заболела од корона: Главните симптоми за кои сите зборуваат, не се сите симптоми

Слободен печат

Елена Ристеска и во самоизолација е секси! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Pearl Jam“ директно во сржта: „Gigaton“ во вистинско време ни укажува на грешките со природата

Михаило Донев