12 C
Скопје

Tag : проблем

Вести Македонија Слајдер

„Зелен фронт против мали хидроцентрали”: Проблемите со водоснабдување во Тетово се последица на градењето на шарските реки

Слободен печат
Иницијативата на граѓански здруженија, екологисти, планинари „Зелен Фронт против мали хидроцентрали” реагира поради неколкудневните проблеми со водоснабдување во Тетово кои, според нив, се последица на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слајдер

Ќе има ли напредок во спорот со источниот сосед?: Уште два дена за приближување на ставовите на Македонија и Бугарија

Слободен печат
До одржување на состанокот на Советот на министри на Европската Унија (ЕУ) во вторник, Македонија и Бугарија ќе разговараат за избегнување на вето за прбвата...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Најмоќниот домашен лек за сувата кашлица – Шолја топло млеко со уште неколку додатоци ќе го реши вашиот проблем!

Слободен печат
Овој народен лек можат да го користат и децата… Кашлицата е грчевита контракција на мускулите, која може да се излекува со народен лек. Доколку во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата на кланот Кардашијан-Џенер полни 65 години – Таа нема проблем со годините, изгледа совршено!

Слободен печат
Крис Џенер, мајката на најпознатото ријалити семејство и кралицата на кланот Кардашијан Џенер, менаџерка и мајка на Ким Кардашијан, на најмладата милијардерка Кајли Џенер, Клои...
Магазин Магазин слајдер Технологија

Ако имате проблем со памтењето на своите обврски, Вибер има нова корисна опција за вас

Слободен печат
Функцијата се активира со долго притиснување на било која белешка во рамките на My Notes… Популарната апликација за бесплатна комуникација „Rakuten Viber“ ја претстави новата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Алиса Милано седум месеци по коронавирусот: „Откако ми опадна косата, сега имам сериозен проблем со помнењето“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската актерка Алиса Милано зборуваше за коронавирусот, наведувајќи дека дури седум месеци откако го прележа вирусот, таа се уште чувствува последици. Таа пред неколку месеци...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ослободете се од ‘рчењето со овој природен пијалок! Лесен начин да се ослободите од овој сериозен проблем (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
‘Рчењето е честа проблем што може да се појави во секое време кај било кој од нас, иако е почеста појава кај мажите и луѓето...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сезоната на бермудите и кратките пантолони е тука, а многу мажи, па дури и жени се измачуваат со врвките кои најчесто знаат да се врзат...
Вести Економија

НФФ: Родот квалитетен – откупот неизвесен

Слободен печат
Дванаесет денари за килограм би била оптималната цена за килограм пченица велат пресметките на земјоделците но Националната федерација на фармери стравува за годинешниот откуп иако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат
Австралиската поп пејачка Кајли Миног (52) се засити од бината и рефлекторите, а пред десетина години го стартуваше и својот бренд. На нејзината страница може...