29 C
Скопје

Tag : Фотографии

Хроника

Вучиќ за бандата на Беливук: На една мајка и праќале фотографии од мачениот и убиен син

Криминална група на уапсениот Вељко Беливук, наречен Веља Невоља, убила многу луѓе, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој нагласи дека Беливук и неговиот соработник...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ФОТО | Пред кралската венчавка тие беа главни на лондонските журки: Кејт и Вилијам денес би направиле сè за овие фотографии да исчезнат

Слободен печат
Многумина се изненадени откако ќе ги видат овие фотографии… Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сега важат за еден од најпрефинетите кралски парови,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Уште тогаш се знаело дека ќе биде голем заводник: Денес е еден од омилените холивудски актери, а вака изгледал порано

Слободен печат
Важи за еден од најдуховитите, но и најубави актери на денешницата… Популарниот 44 годишен актер Рајан Рејнолдс важи за еден од најубавите и најпосакувани актери...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ФОТО | Калиопи сподели фотографии на кои ужива во друштво на семејството: Tи благодарам мамо… Те сакам!

А.М.
Пандемијата на коронавирусот целосно го поремети текот на животот, но и на работењето, па така многу естрадни ѕвезди наместо на настапите и творењето, им се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Објавени семејни фотографии од принцот Филип и кралицата со седумте правнуци: Едната фотографија ја направила Кејт Мидлтон

Слободен Печат
Членовите на британското кралско семејство деновиве се сеќаваат на животот на принцот Филип споделувајќи фотографии на нивниот официјалниот инстаграм-профил. Најголемо внимание привлече фотографијата направена од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралски Велигден: Прекрасни фотографии од дворецот на принцот Алберт и принцезата Шарлин

Слободен печат
Опуштената фотографија најдобро опишува како владетелите на Кнежевството Монако го слават Велигден, а се чини дека фарбањето јајца им е омилена активност. Принцот Алберт и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Помина 28 дена во болница и сега изгледа вака: Првите фотографии од принцот Филип откако ја напушти болницата веднаш го обиколија светот

Слободен печат
Принцот Филип (99), војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, денес ја напушти болницата, а беше сликан од папараците на задното седиште од...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат
Фотографиите од венчавката на парот бездомници го освојуваат светот како емотивен потсетник дека вистинската љубов е уште помоќна во тешките времиња. Розалин Ферер (50) и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Северина објави стари фотографии од времето кога се забавуваше сo младиот бизнисмен

Слободен печат
Хрватската поп-пејачка Северина Којиќ изгледа деновиве е носталгична по минатото. Северина се присетила на патувањето во Мексико во 2008 година. Таа на својот инстаграм-профил објави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карлеуша има нови усни и тоа „руски“! Погледнете ги првите фотографии по корекцијата…

Слободен печат
Врз основа на споделените фотографии на Инстаграм, Јелена е презадоволна од интервенцијата која ја направила… Одамна е познато дека српската поп пејачка Јелена Карлеуша инвестира...