• дрогата

При претрес дилер сакал да избега со дрогата, но бил уапсен

Полицијата во Белград заплени килограм хероин и го уапси М.С. (25) од Аранѓеловац, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотици. Полицијата се обидела да го запре автомобилот управуван од осомничениот на автопатот „Милош Велики“, но што тој се обидел да избега со дел од дрогата. Со …

При претрес дилер сакал да избега со дрогата, но бил уапсен Read More »