При претрес дилер сакал да избега со дрогата, но бил уапсен

Дилерот е во притвор и денес ќе биде изведен пред надлежен обвинител.

Полицијата во Белград заплени килограм хероин и го уапси М.С. (25) од Аранѓеловац, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотици.

Полицијата се обидела да го запре автомобилот управуван од осомничениот на автопатот „Милош Велики“, но што тој се обидел да избега со дел од дрогата. Со брза реакција, полициските службеници го спречиле во намерата.

При претрес на осомничениот и багажникот на неговиот автомобил, полицијата ја открила дрогата, по што го уапсила. Дилерот е во притвор и денес ќе биде изведен пред надлежен обвинител.

Видео на денот