претрес Archives - Слободен печат

Tag : претрес

Вести Планета

Обвинителството упадна во домот на Моралес

Слободен печат
Боливиското обвинителство потврди дека е извршен претрес во домот на соборениот претседател Ево Моралес како дел од истрагата за тероризам и противдржавна дејност против поранешниот...
Вести Планета

ХАОСОТ ВО ХОНГКОНГ НЕ ПРЕКИНУВА: Полицијата влегла во универзитетскиот кампус

Слободен печат
Хонгкошката полиција соопшти дека извршила претрес во универзитетскиот кампус поради основано сомнение дека тој простор се користи за правење бензински бомби заради напад врз полициските...
Хроника

Кумановец криел 14 мигранти

Полицијата вчера веќер со судска наредба изврши претрес во домот на 44-годишниот Б.А. од кумановското село Ваксинце. При претресот во неговиот дом се пронајдени 14...
Вести Планета

Руската полиција извршила претрес во станови на соработници на најголемиот противник на Путин

Слободен печат
Руската полиција денеска направила десетици претреси во дел од земјата насочени против соработниците на политичкиот противник на Кремљ, Алексеј Навални, кој летово бил вмешан во...
Вести Македонија

Полицијата ќе и го заплени мебелот на Јанева

Слободен печат
Откако специјалната обвинителка Катица Јанева беше вратена во нејзиниот дом, поради тоа што морала да биде присутна додека се врши претрес во нејзиниот дом, најновите...
Вести Македонија

Јанева вратена во нејзиниот дом (ФОТО)

Слободен печат
Откако беше приведена од нејзиниот дом и однесена во просториите на Специјалното јавно обвинителство, специјалната обвинителка Катица Јанева повторно е однесена во нејзиниот дом во...
Вести Македонија

Полицијата врши претрес и во Гевгелија

Слободен печат
Полицијата во моментов врши претрес во работните простории на обвинителката Катица Јанева во СЈО. Како што дознава „Слободен печат“, претрес се врши и во нејзиниот...
Вести Македонија

ЈАНЕВА Е ОДНЕСЕНА ВО СЈО: Полицијата врши претрес

Слободен печат
Специјалната обвинителка Катица Јанева со полициска придружба е однесена во СЈО каде во нејзина придружба полицијата врши претрес на во работните простории, информира нашата екипа...
Вести Македонија

Јанева тврди дека не издала наредба за претрес на обвинителите и дека е недоразбирање

Слободен печат
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева тврди дека не издала наредба за претрес на обвинителката Фатиме Фетаи и на другите обвинители и вели дека се работи...
Вести Македонија

Фатиме Фетаи: Јас сум обвинителка, а не осомничена за да ме претресуваат

Слободен печат
Обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во зградата на СЈО била запрена од полицаецот кој се повикал на наредба од шефицата Катица Јанева, дека сите вработени...