-2 C
Скопје

Tag : претрес

Вести Хроника

Скопјанец осомничен за предизвикан пожар врз автомобил и поседување оружје

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 36-годишно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични...
Спорт Фудбал

Стадионите на Партизан и Црвена звезда под полициска опсада,, се апсат навивачи

Слободен печат
Силни полициски сили од вчера вечер се наоѓаат околу стадионите на двата најголеми клубови во Србија, Црвена звезда и Партизан, а стадионот на „црно-белите“ е...
Вести Слајдер Хроника

Уапсен охриѓанец во чиј клуб полицијата затекнала Русинки и Украинки „на црно“

Слободен печат
Полицијата во Охрид ноќеска привела охриѓанец во чиј угостителски објект, кој претходно бил пломбиран, затекнала 18 гости и 11 државјанки на Русија и Украина што...
Вести Свет

ВИДЕО: Драма меѓу две членки на НАТО во водите на Средоземното Море: Анкара протестира затоа што тимот на мисијата на ЕУ претресе турски брод на пат кон Либија

Илинка Иљоска
Турција ги покани врвните дипломатски претставници од ЕУ, Германија и Италија да разговараат откако германски брод, дел од мисијата на ЕУ што го спроведува ембаргото...
Вести Свет

„Отворете, полиција“: Се „тресе“ Фондацијата на Навални во Москва

Слободен печат
Руската полиција денеска изврши претрес во московските канцеларии на опозицискиот лидер Алексеј Навални. Полицијата соопшти дека е покрената кривична истрага против директорот на Фондацијата за...
Хроника

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат
Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за општ и насилен криминал во соработка со СВР Велес вчера по наредба на судија на претходна постапка од Основен суд...
Спорт Фудбал

Челниците на Германската фудбалска федерација затајувале данок?!

Слободен печат
Членови на обвинителството, даночната служба и полицијата извршија претрес во канцелариите на Фудбалската федерација на Германија (ДФБ) и во домовите на неколку актуелни и поранешни...
Вести Македонија Слајдер

Ременски: Ќе докажам дека претресот во мојот дом беше незаконски

Слободен печат
Судот на барање на поранешната пратеничка Фросина Ременски го затвори судењето од денешното рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ во делот кога требаше да се прикаже...
Вести Регион

Ослободен словенечкиот министер за економија откако вчера беше приведен на распит

Слободен печат
Словенечката полиција синоќа го ослободи министерот за економија и потпретседател на Владата, Здравко Почивалшек, кој вчера беше приведен под сомнение дека го оштетил словенечкиот буџет...
Вести Македонија Слајдер

Чулев: Идентификувано лицето од објавеното видео со наслов „Организиран поткуп на гласачи од структури на МВР и пратеници од СДСМ”

Слободен печат
СВР Скопје во содејство со полициски службеници од Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди во координација со ОЈО, го идентификуваше лицето од објавеното видео...