4 C
Скопје

Tag : извор

Вести Македонија

Работниците од Кина во село Извор ја пречекаа кинеската Нова година

Слободен печат
Без традиционалниот огномет и без присуство на гости, малубројната група кинески работници преостанати на автопатот Кичево-Охрид, ја одбележаа кинеската Нова година, Година на биволот. Работниците...
Вести Свет Слајдер

Научници од СЗО сметаат дека можеби никогаш нема да го дознаеме вистинското потекло на коронавирусот

Слободен печат
Професорот по епидемиологија Дејвид Хејман рекол дека можеби никогаш нема да биде можно да се утврди вистинското потекло на коронавирусот. Иако се очекува дека тимот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон е бремена? Извор од кралското семејство проговори за четвртото дете! Сè се случило во текот на изолацијата!

Слободен печат
Британското кралско семејство можеби ќе стане побогато за уште еден член. Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон (38), наводно блеска од среќа бидејќи за време...
Вести Економија

Извозниот потенцијал на малите и средните фирми од Западен Балкан ќе се јакне со нови алатки

Слободен печат
База на податоци на дистрибутери од регионот и од Европската унија и пристап до алатка за анализа на меѓународниот пазар, се двете нови услуги што...
Вести Свет

Кинеските научници шпекулираат со нов можен извор на коронавирусот

Слободен печат
Кинеските научници утврдија дека панголинот, цицачот со кој легално се тргува поради неговите лушпи и месо, е можен извор на коронавирусот кој усмрти над 600...
Вести Македонија

Жителите на село Гари во борба со институциите против експлоатација на изворот за вода (ВИДЕО)

Слободен печат
Жителите од село Гари три години се обидуваат да докажат дека концесијата за детални геолошки истражувања е незаконска, но наместо реакција, надлежните доделиле и концесија...
Магазин Семејство

Неверојатни фотографии од зависници кои се тргнале од дрогата (ФОТО)

Слободен печат
Зависноста од дрогата е многу сериозен проблем кој ги погодува младите луѓе ширум светот. Без оглед на причината за употреба на дрога на прво место,...
Еспресо Здравје

Во кои намирници има најмногу железо?

Слободен печат
Најдобар извор на железо се црвеното месо, јајцата, џигерот, и житариците. Исто така добри извори на железо се и сушеното овошје, мешункастите растенија и зелените...
Магазин Семејство

ДОМАЌИНКИ ВНИМАВАЈТЕ: Ова е најголемиот извор на зарази во вашиот дом!

Слободен печат
Околу 90 проценти од сунѓерите за миење садови во домаќинствата содржат голема концентрација на бактерии, а 10 отсто се незадоволителни поради здравствени причини, односно поради...
Вести Регион

Имате проблеми со желудникот или кожата? ЛЕКОТ МОЖЕБИ НИ Е ВО СОСЕДСТВОТО?

Слободен печат
Жителите од Баице во Липјане, велат дека во нивното село има извор со лековита вода за луѓе кои имаат проблеми со кожни заболувања и болки...