Tag : Хероин

Вести Македонија Слајдер

Уапсени се двајца скопјани при заплена на 12 килограми хероин на влез во Црна Гора (ФОТО)

Слободен печат
На граничниот премин Кула, помеѓу Црна Гора и Косово, биле запленети околу 12 килограми хероин, наменет за нарко-пазарот во Италија, а две лица од Скопје...
Вести Регион

Бугарин со специјално модифицирано возило се обидел да внесе 30 килограми хероин во Србија

Слободен печат
На граничниот премин Градина српските цариници запленија повеќе од 30 килограми хероин и уапсија бугарски државјанин со иницијали З.Г. (45), поради сомнение дека извршил кривично...
Вести Регион

Во автобус во Турција запленети 90 килограми хероин

Слободен печат
Полицијата во турскиот округ Ван откри над 90 килограми хероин, скриен во патнички автобус. Екипи на полицијата за борба против распространување наркотици го запреле патничкиот...
Магазин Семејство

Неверојатни фотографии од зависници кои се тргнале од дрогата (ФОТО)

Слободен печат
Зависноста од дрогата е многу сериозен проблем кој ги погодува младите луѓе ширум светот. Без оглед на причината за употреба на дрога на прво место,...
Хроника

Полицијата уапси пет дилери

Горан Наумовски
Пет дилери од Скопје се уапсени вчера на три различни локации, извести Министерството за внатрешни работи. Според полицијата, во 13.15 часот, полициски службеници на улицата...
Хроника

Обвинение за скопјанец кој чувал кокаин и марихуана во својот дом

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот Кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за продолжено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во...
Хроника

Три најлонски кеси со хероин откриени на совозачко седиште

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни...
Вести Свет

СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО СПАЈДЕРМЕН: Уапсен татко на петгодишно дете, кое донело кокаин во училиште

Слободен печат
Петгодишно момче од Масачусетс донело ќесичка кокаин во училиштето Лоренс минатата недела, поради што рекло дека се чувствувало како Спајдермен, пренесува „LADbible“. Учителката потоа го...
Жена Магазин

20 години била зависна од хероин, по една година лекување таа е непрепознатлива (ФОТО)

Слободен печат
Поранешата наркоманка Мишел Валас консумирала хероин полни 20 години, а таа се појави и во Џереми Кајл Шоуто каде ги шокираше гледачите со својот испиен...
Вести Регион

ЗАПЛЕНЕТА РЕКОРДНА КОЛИЧИНА ХЕРОИН: Полициско куче откри пратка вредна 87 милиони евра во Словенија

Слободен печат
Словенечката полиција и цариниците заплениле 730 килограми хероин во пристаништето Копер, што е најголема количина хероин запленета во историјата на Словенија. Пратката, чија вредност на...