5 C
Скопје

Tag : косата

Жена Магазин Магазин слајдер

Итно ви е потребна фарба за коса? Водата од варен компир го решава најголемиот проблем на секоја жена!

Слободен печат
Стареењето е неизбежен процес, а со тоа и појавата на бели влакна во нашата коса… Тоа е нешто од што многумина се плашат (како и од појавата на...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Модерната Златокоса: Како изгледа жената што 17 години не ја стрижела косата

Слободен печат
Дарија Губанова (34) од Банаул, Русија, почнала да ја расте косата кога имала 14 години како предизвик со пријател за да види кој може да...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: И вбризгале ботокс на погрешно место и во голема количина, сега со прамен од косата мора да го крие лицето

Слободен печат
Витни Буха од Чикаго на социјалните мрежи ја покажа деформацијата по примањето на поголема доза ботокс. Таа ќе мора да почека неколку недели или месеци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Били Ајлиш ја промени бојата на косата: За 6 минути доби милион лајкови

Слободен печат
Зад Били Ајлиш стојат неколку успешни недели: прво нејзиниот документарен филм „Billie Eilish: The World’s a Little Blurry“ беше прикажан на стриминг сервисот „Apple TV+“,...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Племе во кое жените не се капат и со косата го покажуваат брачниот статус

Слободен печат
Во племето Химба, кое сè уште му одолева на модерниот живот, телата ги фарбаат со црвена боја за да се заштитат од сонцето, а брачниот...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат
Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено… Косата е еден од најубавите физички украси на секоја жена, но многу дами мачат...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Одлични фризури за оваа пролет: Стилизирајте ја вашата коса вака и ќе изгледате двојно помладо!

Слободен печат
Стилистите велат дека ова се фризурите кои задолжително треба да ги пробате оваа пролет, а кои воедно и ќе ве подмладат… Вистинскиот избор на фризура...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Енди Мекдауел веќе не користи боја за косата: Не се запуштив, едноставно така ми се допаѓа!

Слободен печат
Актерката секогаш го негувала природниот изглед. Таа тврди дека никогаш не подлегнала на пластичните операции, а сега престанала и да користи боја за косата, бидејќи,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата на косата. Дали...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Алиса Милано седум месеци по коронавирусот: „Откако ми опадна косата, сега имам сериозен проблем со помнењето“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската актерка Алиса Милано зборуваше за коронавирусот, наведувајќи дека дури седум месеци откако го прележа вирусот, таа се уште чувствува последици. Таа пред неколку месеци...