18 C
Скопје

Tag : сами

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Совршени фризури со марама кои можете сами да ги направите: 8 бохо идеи за кратка и долга коса!

Слободен печат
8 интересни идеи за бохо фризура со марама, пробајте ги овие романтични идеи за долга и кратка коса… Доколку сакате едноставни, но ефектни и природни...
Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер

„Воопшто не ми падна на памет овие симптоми да ги поврзам со ковид“: Исповед на новинарка на која короната речиси и го уништила семејството

Слободен печат
„Прво што си помислив на тој 24-ти февруари, кога дознав дека сум позитивна на ковид 19, беше…Ех колку би сакала сега да имам дневник“. „Знам...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Направете сами: Природно средство против крлежи и болви за вашите домашни миленици

Слободен печат
Крлежите и болвите се неповикани и непријатни гости на вашиот домашен миленик. Особено здодеваат во текот на пролетта и воопшто во потоплите денови – а...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Сѐ уште сте сами? Хороскопот може да ви открие зошто!

Слободен печат
Некои личности уживаат кога се во љубовна врска, а други пак уживаат кога се сами. Но, постојат и такви кои сакаат да се впуштат во...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Еве како сами да си направите влажни марамчиња за чистење

Слободен печат
Влажните марамчиња се економично средство за чистење – со нив се заштедува време и вода. Со овој видео- туторијал ќе може да си направите домашни...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Напиток кој ќе ве спаси од мамурлакот – Подгответе го веднаш сами!

Слободен печат
Главоболка, гадење, нагон за повраќање, вртоглавица, сува уста, исцрпеност, мачнина… Ова се чести последици по новогодишното славење. За среќа, постои домашен лек кој многу може...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ви се појави мувла во домот? Без паника, еве како сами да направите природно средство против мувла!

Слободен печат
Кога еднаш ќе се појави влага во домот и ќе предизвика мувла, особено ако станува збор за влажно опкружување како бањата, многу е тешко да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Немате пари за скап накит? Ви нудиме неколку идеи како сами да го направите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Всушност, накитот не мора да биде скап, за вие да изгледате убаво. Се разбираме нели? Потребно е само да ви прилега на стилот, да ве...
Жена Магазин Магазин слајдер

Останете сами се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Слободен печат
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Направете сами: Замка за овошните мушички во домот

Слободен печат
Мушичките кои доаѓаат по овошјето во домот и останатата храна, не се опасни меѓутоа се здодевни. Постојат начини да направите сами замка за мушичките, а...