17.8 C
Скопје

Tag : крие

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: И вбризгале ботокс на погрешно место и во голема количина, сега со прамен од косата мора да го крие лицето

Слободен печат
Витни Буха од Чикаго на социјалните мрежи ја покажа деформацијата по примањето на поголема доза ботокс. Таа ќе мора да почека неколку недели или месеци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали Меланија Трамп навистина има двојничка? Експертите откриваат што се крие зад фотките од „лажната“ прва дама

Слободен печат
Теоријата на заговор за двојничката на првата дама на САД со години циркулира на социјалните мрежи… Фотографијата од насмеаната Меланија Трамп додека излегува од хеликоптерот...
Забава Магазин Магазин слајдер

Зошто американските крофни имаат дупка во средината: Зад овој вкусен десерт се крие интересна приказна!

Слободен печат
Разликата помеѓу американските и европските крофни е во тоа што американските крофни имаат дупка во средината. Американските крофни, покрај тоа што воодушевуваат со својот изглед, имаат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Некогаш е потребна пауза“ – Сите мислат дека животот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер е како на филм, но таа не ја крие реалноста (ФОТО)

Слободен печат
Ана Ивановиќ, откако ја заврши професионалната кариера, во целост му се посвети на семејството, сопругот Бастијан Швајнштајгер и двајцата синови Лука и Леон. Иако ужива...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мистерија стара 36 години: Пејачката со децении крие дека има ќерка?

Слободен печат
На нејзините фанови им е познато дека познатата поп ѕвезда го загубила детето во далечната 1984 година, но нејзиниот поранешен сопруг тврди дека тоа не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што се крие зад шминката на лицето на Адел? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката го покажа вистинското лице, а многумина изјавија дека воопшто не би ја препознале. Пејачката во целосно опуштено идание не ни наликува на ѕвезда од...
Вести Свет Слајдер

Американците анализирале снимки, еве зошто замокот на Ким Џонг-ун им го привлече вниманието (ФОТО)

Слободен печат
Сателитските снимки кои го прикажуваат неодамнешното движење на луксузните бродови кои ги користи севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и неговите блиски, во близина на Вонсан, наведуваат...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Оваа слика крие 27 филмови: Можете ли да ги наброите сите?

Слободен печат
Нов предизвик овие денови кружи на социјалните мрежи. Луѓето заробени во домовите од пандемијата на коронавирусот измислуваат многу начини како да си развеселат монотоното секојдневие....
Еспресо Шоу биз

Еве што се крие под шминката: Ева Лонгорија без мејкап не ни наликува на убавицата од црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат
Дека ѕвездите се исти како нас и дека и тие имаат денови кога не изгледаат совршено, покажува фотографијата од Ева Лонгорија. За појавувањето на познатите...
Вести Свет

„ЗЛАТЕН“ СКАНДАЛ ВО КИНА: Бившиот градоначалник во подрум криел 13.5 тони чисто злато (ВИДЕО)

Слободен печат
Кинеската полиција во четвртокот пронашла 13,5 тони чисто злато во куќата на бившиот градоначалник на Гвангжу. Како што навела полицијата за локалните медиуми, златото што...