3.9 C
Скопје

Дали Меланија Трамп навистина има двојничка? Експертите откриваат што се крие зад фотките од „лажната“ прва дама

Теоријата на заговор за двојничката на првата дама на САД со години циркулира на социјалните мрежи…

Фотографијата од насмеаната Меланија Трамп додека излегува од хеликоптерот доведе до вистинска дебата на социјалните мрежи, а многумина сугерираат дека всушност се работи за нејзината двојничка бидејќи нејзината насмевка на одговара на суптилната насмевка, која сме навикнати да ја гледаме на нејзиното лице.

Теоријата на заговор за двојничката Меланија Трамп, која ја менува на јавните настани, со години циркулира на социјалните мрежи, а се појавува секој пат кога некој ќе забележи некаква промена на неа.

Естетскиот практичар др Хусеин Чема изјави дека насмевката може драматично да го промени изгледот на славната личност, особено кога станува збор за личност со камен израз на лицето, пренесува Дејли Мејл.

Прочитајте и...  Принцот Хари: Ситуацијата со коронавирусот е како Мајката природа да нѐ казнува поради лошо однесување

– Било кој израз на лицето бара употреба на нашите мускули на лицето. Кога ќе се насмевнеме, мускулите се собираат во долниот дел од лицето со цел да ја покажат нашата насмевка.

Според неговите зборови, тука не се работи за двојничка туку само за фактот дека луѓето не се навикнати да ја гледаат Меланија Трамп како се смее.

Да се потсетиме, Меланија е сликана како се насмевнува додека излегуваше од хеликоптерот на пат до последната претседателска дебата.

На фотографијата Меланија носи големи очила за сонце и има широка насмевка, а многу корисници на Твитер токму поради тоа се посомневаа дека станува збор за двојничка.

Прочитајте и...  ФОТО| Емили Ратајковски ужива покрај нејзиниот базен: Повторно гордо го покажа трудничкото стомаче!

Поврзани вести

ФОТО|Јелена Карлеуша и Наташа Беквалац приредија вистинска новогодишна бајка! Погледнете ја зимската магија во домот на пејачките

Ивана Стамевска

ФОТО| Таа не носи памучни пижами: Погледнете што облекува згодната Георгина пред спиење!

Слободен печат

Српскиот актер Ненад Јездиќ итно хоспитализиран поради пневмонија!

Слободен Печат

Јованка Орлеанка: Небесните гласови ја воделе низ битките, а ја однеле и на клада, умрела како маченичка за да стане светица

Слободен Печат

Наташа Беквалац има три брака зад себе, а нејзиниот љубовен живот е „на пауза“ веќе подолго време!

Слободен Печат

Како парот кој водел љубов во соседната соба го инспирирал Леонард Коен да стане музичар

Слободен печат

Остави Коментар