12 C
Скопје

Tag : меланија

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ниско и сексистички: Џим Кери на удар на јавноста поради карикатурата на Меланија Трамп

Слободен печат
Актерот Џим Кери беше остро осуден на социјалните мрежи откако тој објави карикатура на поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп. „Збогум, најлоша прва дамо....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Венчаница од 91 метар свила, а наместо букет нешто невообичаено: Дали знаете како изгледала Меланија Трамп на венчавката?

Слободен печат
Поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија на 22 јануари прославија 16-годишнина од нивниот брак, а на својата венчавка во далечната 2005 година тие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | 35 години оваа куќа ја чувала поранешната жена на Доналд Трамп: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп!

Слободен печат
Вистински достојна замена за Белата куќа… „Мар-а-Лаго“, луксузното одморалиште во Палм Бич, е новата резиденција на семејството Трамп, откако тие ја напуштија засекогаш Белата куќа....
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО+ФОТО I Љубов и „срце на терен“: Еве што рекоа Трамп и Меланија во својот проштален говор

И.И.
Најконтроверзниот претседател во историјата на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ја напуштија Белата куќа денес околу 14 часот.   View this post on...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Последните денови на Трамп во Белата куќа

Слободен печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп, и првата дама, Меланија ги поминуваат последните денови во пакување на куферите и други лични предмети, и најдоцна до среда...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што правела Меланија за време на немирите во Вашингтон?

Слободен печат
Откако приврзаници на Доналд Трамп упаднаа во зградата на Конгресот, обидувајќи се да ја оспорат победата на демократскиот претставник Џо Бајден на неодамнешните претседателски избори...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Бурна ноќ во Белата куќа: Трамп му забрани влез на шефот на кабинетот на Пенс, две помошнички на Меланија дадоа оставка

Слободен печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп му забранил на шефот на кабинетот на потпретседателот Мајк Пенс, Марк Шорт да влезе во Белата куќа, откако Пенс одбил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Првпат во јавноста по поразот на изборите – Ликовите на Меланија и Доналд Трамп кажуваат сè!

Слободен печат
Трамп со намуртен израз на лицето со сопругата Меланија објави уште една своја должност… По поразот на претседателските избори Доналд Трамп мнгу пати се огласи...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО | Си-Ен-Ен: Кушнер и Меланија биле за признавање на поразот на Трамп

Слободен печат
Семејството на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп е поделено околу прашањето дали треба да го признае поразот на претседателските избори. Првата дама, Меланија и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали Меланија Трамп навистина има двојничка? Експертите откриваат што се крие зад фотките од „лажната“ прва дама

Слободен печат
Теоријата на заговор за двојничката на првата дама на САД со години циркулира на социјалните мрежи… Фотографијата од насмеаната Меланија Трамп додека излегува од хеликоптерот...