Tag : дама

Жена Магазин Магазин слајдер

Напиток кој е заслужен за линијата на Меланија Трамп: Го намалува апетитот, желбата за благо и го забрзува слабеењето! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Со оглед на таа дека е поранешна манекенка, не не’ чуди што првата дама на САД знае мали трикови за одржување на витката линија. Иако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Американскиот сон на манекенката од Севница – Меланија Трамп го прослави 50-от роденден

Слободен печат
Првата дама на САД, сопругата на претседателот Доналд Трамп, Меланија Трамп вчера го прослави 50-от роденден. Иако не се појавува често во јавноста и главно...
Еспресо Мода

Меланија Трамп во плиш штикли: Заблеска само како што таа знае! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка по кој знае кој пат да има беспрекорен моден стил. Меланија Трамп (49) во совршена модна комбинација заедно со Доналд Трамп...
Еспресо Жена Магазин

Џулија Робертс на едукативна турнеја со Мишел Обама!

Слободен Печат
Џулија Робертс (52) ќе биде посебна гостинка кај Мишел Обама (55) на нејзиниот пат низ Виетнам и Малезија, пишува people.com. Поранешната прва дама на САД...
Еспресо Жена Магазин Мода

Капути кои треба да ги облече секоја дама (ФОТО)

Слободен печат
Најсигурниот избор се класичните и оверсајс моделите за кои не може да се каже дека никогаш не излегуваат од мода, но, тоа секако не значи дека...
Еспресо Мода

Како да изгледате млади и после 60-те: Само погледнете ја Брижит Макрон! (ФОТО)

Слободен Печат
Да изгледата младо и во вашите 60-ти, како? Само погледнете ја Брижит Макрон. Првата дама на Франција дефинитивно знае како да го направи тоа. ФРИЗУРА...
Еспресо Жена Магазин Мода

Како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите! (ФОТО)

Слободен печат
За нив да се биде дама е правило број еден… Како што Французинките го носат својот лежерен стил неоптеретувачки, така и Италијанките на себе ги...
Еспресо Жена Магазин Мода

Совршеното есенско издание на Кејт Мидлтон кое може да си го дозволи СЕКОЈА ДАМА (ФОТО)

Слободен печат
Кејт Мидлтон уште еднаш воодушеви со својата дизајнерска комбинација, која сепак може да си ја дозволи секоја дама бидејќи цената и е пристапна. Имено, војвотката...
Жена Магазин

ХИЛАРИ КЛИНТОН ПРИЗНА: Најхрабрата работа која ја направив во животот е што ОСТАНАВ ВО БРАК!

Слободен печат
Поранешната прва дама на Америка, Хилари Клинтон се одлучи да биде искрена во текот на гостувањето во една утринска програма. Доколку мислите дека кандидатурата за...
Еспресо Жена Магазин Мода Шоу биз

Првата дама на САД не штеди – Меланија Трамп заблеска во прескап фустан! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка Меланија Трамп воодушеви со својот префинет стил на државничката вечера која синоќа се случи во Белата куќа. Претседателот на САД Доналд...