ФОТО | Дама во црвено: Агнеса Органџиева по повод својот роденден организираше луксузна прослава

Фото: Принтскрин / Instagram

Луксузна торта на два спрата, гарланд од стотици балони во црвена и златни боја, неодоливи подароци и многу цвеќе беа само дел деталите на грандиозната прослава на прекрасната Агнеса Органџиева, правник, мајка и инфлуенсерка.

Органџиева својот роденден го прослави во кругот на своите најблиски пријатели во еден скопски локал, а главни гостинки на прославата беа нејзините две прекрасни ќерки, Вивиен и Тифани.


Агнеса е дама во вистинска смисла на зборот, жена која го негува своето тело, но и својот дух. По осумнаесет години брак со поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации – АЕК, Роберт Орданоски, Агнеса реши да стави крај на заедничкиот живот и да продолжи понатаму.

И покрај бројните осуди од јавноста, дека токму таа е виновна за тој развод и дека била заедно со Роберт само поради парите во интервју за…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот