• препорачано

ВИДЕО: Уапсени се 13 членови на „балканскиот картел“, шпанската полиција им влезе во бункерот

Агенти на Националната полиција во Шпанија, во соработка со своите колеги од Србија, разбиле криминална организација со српско потекло во Барселона, која наводно се занимавала со меѓународен шверц на дрога. По тој повод, како што јавија шпанските медиуми, откриени се пет плантажи со марихуана во кои се запленети повеќе од 37.000 растенија. Во шест провинциски …

ВИДЕО: Уапсени се 13 членови на „балканскиот картел“, шпанската полиција им влезе во бункерот Read More »