Tag : прва

Вести Економија

Франција на прво место според прагот на богатство

Слободен печат
Според извештајот на Опсерваторијата на нееднаквости, независно тело, кога едно лице има месечна нето заработувачка од 3.470 евра со платени даноци и социјални придобивки, односно...
Жена Магазин Магазин слајдер

Напиток кој е заслужен за линијата на Меланија Трамп: Го намалува апетитот, желбата за благо и го забрзува слабеењето! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Со оглед на таа дека е поранешна манекенка, не не’ чуди што првата дама на САД знае мали трикови за одржување на витката линија. Иако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Наоми Кемпбел лансираше нова хит емисија на интернет: Прва гостинка – Синди Крафорд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Наоми Кемпбел пронаоѓа нови начини да ги забавува фановите во текот на карантинот. Имено, таа оваа недела ја објави првата епизода од својата нова емисија...
Еспресо Шоу биз

Божиќната песна на Мараја Кери по 25 години конечно прва (ВИДЕО)

Слободен печат
Во светот веројатно не постои личност која барем еднаш за време на новогодишните и божиќните празници не ја запеала песната која ја изведува Мараја Кери...
Вести Ви Препорачуваме Економија

КОРМИЛОТО ГО ПРЕВЗЕМА ЖЕНА: „Фајненшал тајмс“ ќе ја има првата уредничка во традицијата стара 131 година

Слободен печат
Рула Калаф во јануари ќе го замени досегашниот уредник на „Фајненшал тајмс“, Лионел Барбер, со што ќе стане првата жена која го предводи овој британскиот...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Слободен печат
Наоми Кембел (49) е една од најпознатите манекенки и модели на сите времиња, а иако во мај 2020 година ќе наполни 50 години модните куќи...
Вести Регион

Кој е човекот на кого Албин Курти му отиде на посета веднаш по победата? (ФОТО)

Слободен печат
Кандидатот за премиер на Косово, лидерот на Самоопределување, Албин Курти, еден ден по изборите и прогласувањето на победата, отиде во посета на поранешниот пратеник на...
Еспресо Шоу биз

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Слободен печат
Кралскиот пар е на турнеја во Африка а со нив е и малиот четиримесечен син Арчи. Со нив нормално патува и цела екипа, односно персонал...
Еспресо Шоу биз

Дневната навика на Мишел Обама која ќе ви помогне и на Вас

Слободен печат
Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама во неодамнешното интервју за еден онлајн американски медиум изјави дека нејзината тајна за среќата и исполнувањето е во...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Црниот чај е прва помош за безживотната коса

Слободен печат
Се почесто можеме да сретнеме луѓе кои во својата утринска рутина воведуваат чај, бидејќи имаат чувство дека ги враќа во живот. Доколку не сте меѓу...