Мистерија стара 36 години: Пејачката со децении крие дека има ќерка?

На нејзините фанови им е познато дека познатата поп ѕвезда го загубила детето во далечната 1984 година, но нејзиниот поранешен сопруг тврди дека тоа не е вистина.

Оваа несекојдневно обвинување во јавноста го изнесе нејзиниот поранешен сопруг Џејмс Дебарж и тоа во 2016 година, во документарниот фил „Хип-хоп растење“.

Членката на познатотото музичко семејство Џексон и помладата сестра на кралот на попот Мајкл Џексон, Џенет Џексон застана на лудиот камен со Дебарж во 1984 година и тоа по многу кратка врска, а бракот беше поништен по една година.

Во тоа време во Холивуд кружеа гласини дека Џенет Џексон е бремена и дека наводно го загубила бебето, но пред неколку години американските медиуми пишуваа дека тука нема многу вистина.

Прочитајте и...  ТРИСОМИ ТЕСТ (TRISOMY TEST) – за мирна бременост
профимедиа

Наводно, до спонтаниот абортус не дошло, а пејачката родила девојче, кое потоа го криела со децении.

– Доста ми е криење, изјави Дебарж во споменатиот документарец. – Доста ми е од тоа вистината да не излегува на виделина и луѓето да се однесуваат како кукавици. Сакав да прозборам за тоа бидејќи едноставно некој мораше! Искрено, јас тоа тогаш не го ни знаев. Ме натера да поверувам дека бебето не постои и долги години да верувам во невистини. Но невистините излегоа дека се вистини, објасни тој.

Пејачката не се огласи на ова негово обвинување.

Инаку, таа беше во краток брак со познатиот катарски бизнисмен Висам ал Ман и толку и беше посветена на оваа љеубов, што поради него прејде во исламот. На 51 година на свет го донесе нивниот син Еис ал Ман. Сепак, нивната љубов не потраја, а пејачката наводно во бракот трпела психичко злоставување.

Прочитајте и...  Историјата на пластиката: Зошто пластичните пакувања сè уште се присутни на пазарот?
профимедиа

Поврзани вести

Што е душевен секс?

Слободен Печат

Ќерката на Брус Вилис и Деми Мур призна дека ја изгубила невиноста со постар човек кој ја искористил

Слободен печат

ФОТО: Бела Хадид уште еднаш воодушеви со својот едноставен стил

Слободен Печат

Кое чоколадо има психоактивно, дури и антибактериско дејство врз луѓето?

Слободен Печат

ФОТО: Неговата обожавателка го славела 101-от роденден, а тој и испратил шишиња текила

Слободен печат

Почина Спенсер Дејвис: Гитаристот кој помогна во популаризирање на американскиот блуз во Велика Британија

Слободен Печат

Остави Коментар