1 C
Скопје

Tag : стара

Вести Скопје

Презентиран предлог ДУП за Градска четврт Ц 06 – Стара железничка станица

МИА Агенција
Во салата на Советот на Општина Центар, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно со вработените од Секторот за урбанистичко планирање и планерите, денеска го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мистерија стара 36 години: Пејачката со децении крие дека има ќерка?

Слободен печат
На нејзините фанови им е познато дека познатата поп ѕвезда го загубила детето во далечната 1984 година, но нејзиниот поранешен сопруг тврди дека тоа не...
Живот Магазин Магазин слајдер

Сензационално откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Слободен печат
Шестгодишен Израелец во текот на излетот со неговите родители на југот на Израел пронашол 3.500 години стара глинена плоча, која археолозите ја сметаат за уникатна....
Вести Свет

Жена со 107 години се излечила од коронавирусот во Холандија, се заразила на литургија

Слободен печат
Жена од Холандија стара 107 години се излекува од коронавирус и најверојатно ќе биде најстариот пациент излекуван од оваа болест. Корнелија Рас се разболела на...
Вести Скопје

„Скапоцените камења на Старата скопска чаршија“

Слободен печат
Апликацијата Skopje Gems „Скапоцените камења на Старата скопска чаршија“ беше промовирана денеска во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите на Македонија, во рамки на одбележувањето...
Еспресо Семејство

Колку често треба да ја перете постелнината?

Слободен печат
Не постои подобро чувство од легнување на чиста постелнина… но повеќе луѓе ќе признаат дека тоа не го прават доволно често… Експертите открија дека спиењето...