15 C
Скопје

ВИДЕО | Ви здодеа изгледот на вашата стара кујна? Погледнете како со малку средства да ја претворите во нова и модерна!

Изгледа како да потрошила милиони, а всушност вложила само ситници…

Ако ви здосадил изгледот на кујната и со задоволство би ја промениле, но немате пари за да купите се ново, знајте дека постојат и други начини.

Кариса, со помош на сопругот со малку труд и многу љубов ја претвори својата стара кујна во нова и модерна со минимално инвестирање.

Тие купиле бела боја и ги офарбале старите кујнски елементи, со самолеплива фолија која наликува на плочки ги обложиле ѕидовите, а од старите даски направиле 2 нови полици. Подните плочки исто така ги офарбале и ги декорирале со црно-бело теписонче.

Тие внеле уште неколку ситни детали и добиле целосно нова, модерна кујна. Погледнете како и вие да го направите истото…

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар