13 C
Скопје

Tag : нова

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„HBO“ подготвува нова романтична комедија од иднината

Слободен печат
Сите љубители на серијата „Riverdale“ и филмот „To All the Boys I’ve Loved Before“ ќе се израдуваат на веста дека ѕвездите од овие два проекти...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Принцот Луис денес полни три години: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографија од најмалиот син!

Слободен печат
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денес објавија нова фотографија од најмладиот син, принцот Луис. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сега веќе и со традиција, секој...
Вести Регион

Борисов го претстави предлогот за нова бугарска Влада

МИА Агенција
Бугарскиот премиер во оставка, Бојко Борисов, денеска потврди дека го предлага поранешниот министер за надворешни работи, Даниел Митов, за нов бугарски премиер. Како што јави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Можна нова разврска: Дали полициските снимки се доказ дека бившата жена на Џони Деп лажела?

Слободен печат
Во мачната бракоразводна парница на Амбер Херд и Џони Деп прикажани се снимки кои можно е славниот актер да го ослободат од обвинувања. Џони Деп...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мик Џегер: Антиваксерите се луѓе со кои не вреди да се дискутира

Слободен печат
Фронтменот на „Ролингстоунси“, Мик Џегер, во својата нова песна „Easy Sleazy“ ги „закачна“ антиваксерите и теоретичарите на завери, а во интервјуто за магазинот „Rolling Stones“...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Ви здодеа изгледот на вашата стара кујна? Погледнете како со малку средства да ја претворите во нова и модерна!

Слободен печат
Изгледа како да потрошила милиони, а всушност вложила само ситници… Ако ви здосадил изгледот на кујната и со задоволство би ја промениле, но немате пари...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | „Мојот сопруг е прекрасен, а бракот ни е совршен“: Лили Ален е нова жена откако се ослободи од пороците!

Слободен печат
Пејачката одлучи да живее како цел нормален свет, без алкохолот и немилите сцени кои често и се случуваа… Шармантната пејачка Лили Ален не ретко со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | За некого не постои криза: Ријана се поднови со нова вила од 15 милиони долари – Теретана, базен, 5 спални и 7 бањи се само дел од луксузот!

Слободен печат
Пејачката Ријана неодамна се поднови со нова луксузна вила во Беверли Хилс, за која плати дури 15 милиони долари.  Според странските медиуми, луксузната вила која се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Подготвена за нова љубов – Сузан Сарандон: Кај идниот партнер не ми е битен пол, ниту раса, само да е вакциниран против ковид-19

Слободен печат
Актерската дива, која има 74 години, изјави дека е подготвена за нова врска, но со некој што има авантуристички дух. Таа гостуваше на еден поткаст...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Пописот ќе се спроведе со нова методологија

МИА Агенција
Пописот 2021 во Северна Македонија ќе се спроведе со нова методологијата која првпат ќе се применува кај нас и која во еден дел вклучува и...