Tag : малку

Забава Магазин Магазин слајдер

Малку поинакво дуо: Додека газдата свири гитара, хаската е пратечки вокал (ВИДЕО)

Слободен печат
Дека кучињата ги имитираат своите газди, сме виделе многу пати, но ова распеано куче не остави без текст. Момчето на гитара ги пее своите омилени...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

МАЛКУ ПОИНАКОВ БОЖИЌ: Кристијано Роналдо и Џорџина уживаат на егзотична дестинација (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, доколку судиме според објавите на Инстаграм профилот на неговата вереница Џорџина, празниците ги поминува далеку од зимската идила која празниците, според...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон: Учев повторно да одам и носев пелени, имам уште многу малку време! (ФОТО)

Слободен печат
Легендарниот англиски музичар Елтон Џон изјавил дека морал повторно да учи да оди кога добил сериозна инфекција по операцијата на рак на простатата. Тој претходно...
Еспресо Мода

Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Слободен печат
Со Војната парада во Мадрид беше прославен шпанскиот Ден на државноста. Нормално, свеченоста не ја пропушти ниту кралското семејство, а како и обично во центар...
Жена Магазин

Оваа жена за малку ќе била мртва: Да задоцнев еден ден сега немаше да бидам жива

Слободен печат
Грета Зарете од Северна Каролина лежела четири дена на интензивна нега поради инфекција која ја добила од тампон во текот на меструалниот циклус. Грета имала...
Еспресо Шоу биз

Сакаше да ги поздрави фановите, па за малку не падна од балконот (ВИДЕО)

Слободен печат
Џеј Ло лошата проценка можеше многу скапо да ја чини… Џенифер Лопез (50) на големо го промовира новиот филм „Измамнички од Волстрит“ во кој глуми...
Еспресо Шоу биз

Скандалозна слика на актерката: Покажала малку повеќе при излегувањето од кола, а не била „средена“ (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Тара Рид (43) била гостинка на едно случување во ресторанот Авра во Беверли Хилс. Таа за оваа прилика се дотерала во елегантен бел фустан....
Еспресо Храна

Малку поинаков и повкусен појадок кој се подготвува за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Доколку ви здодеаја буреците, гевреците, сендвичите, пецивата или некое друго вообичаено мени за појадок, имаме совршена идеја за вас. Употребете ги состојките кои ги обожувате:...
Еспресо Храна

Компир во крем сос – Шпански рецепт за малку поинаква компир салата

Слободен печат
Вкусна салата која можете да ја јадете во секој дел од денот, а може да ви послужи и како оброк. Потребни состојки (количините се за...
Еспресо Шоу биз

Принцот Хари луто и нареди на војвотката, Меган за малку не се расплака (ВИДЕО)

Слободен печат
Несекојдневниот однос на принцот Хари и војвотката од Сасекс го забележа камерата на неодамна одржаната свеченост во Бекингемската палата. Имено, познатиот кралски пар го снимила...