25.8 C
Скопје

Tag : вашата

Магазин Магазин слајдер Семејство

Ако вашата тераса постојано е на сонце, ова е иделното цвеќе за вас, а најдоброто од сè е што не мора често да го полевате

Слободен печат
Цвеќето кое веднаш ќе го забележите поради неговите големи цветови чии ливчиња се комбинација од неколку бои…Газанијата е цвеќе кое бара многу сонце и температура...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | За Велигден вашата куќа мора да биде полна со цвеќе: Еве зошто!

Слободен печат
Кога размислувате да се подготвите за велигденските празници, никако не заборавајте на декорацијата на домот… За Велигден се вели дека е еден од најголемите и најрадосните христијански празници. Велигден е симбол на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Ви здодеа изгледот на вашата стара кујна? Погледнете како со малку средства да ја претворите во нова и модерна!

Слободен печат
Изгледа како да потрошила милиони, а всушност вложила само ситници… Ако ви здосадил изгледот на кујната и со задоволство би ја промениле, но немате пари...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Олеснете си го секојдневието: Мали трикови за свежа и миризлива облека во секое време

Слободен печат
Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго. Доволно е само облеката да стои малку подолго во...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Супер трик – Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!

Слободен печат
Имате дамки од кафе, чоколадо, вино, цвекло, крв, масло за јадење на вашата облека кои ви одат на нерви, а поголем дел од решенијата ги...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: 7 модели на обувки кои треба да бидат дел од вашата облека во 2021 година!

Слободен печат
Овие седум модели ќе доминираат во текот на целата година која е пред нас… Модните експерти ги најавија новите трендови, а според нивните предвидувања овие...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Трик со кој ќе ја спасите вашата пегла од загорените наслаги

Слободен Печат
Модерните пегли имаат „паметни“ плочи кои се прилагодуваат на секоја ткаенина, а на малку постарите модели потребно е да ја менувате јачината на температурата, што...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Ја китите елката во ноември? Еве што говори тоа за вашата психичка состојба

Слободен Печат
Сега имате научна потврда како изговор да го вратите колку што можете порано чувството од детството… – За повеќето луѓе украсувањето за Нова година потсетува...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одличен рецепт – Печени пиперки со лукче за вашата зимница

Слободен печат
Состојки: 10 килограми пиперки 200 милилитри вински оцет 300 милилитри масло за јадење 5 главици лук сол по вкус Подготовка: Меснатите пиперки се мијат и...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Доколку се одлучите за уште една шанса имајте го ова на ум: Три работи кои се менуваат во врската по неверството

Слободен печат
Без разлика колку сте вљубени, ако еден од вас го изневери другиот, доколку се уште останете заедно, врската ќе помине низ некои промени. Луѓето најчесто...