18 C
Скопје

Супер трик – Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!

Имате дамки од кафе, чоколадо, вино, цвекло, крв, масло за јадење на вашата облека кои ви одат на нерви, а поголем дел од решенијата ги уништуваат ткаенините и ја избледуваат бојата или пак се прескапи?

Решението кое ви го нудиме е многу едноставно – таблета за машинско миење садови.

Скршете ја таблетата за миење садови и втријте ја на намокрената ткаенина директно на дамката. Истријте ја флеката неколку пати и ставете го парчето облека за перење.

Дамките со сигурност ќе исчезнат, оставајќи ја вашата облека чиста и неоштетена.

Прочитајте и...  Го допивате кафето неколку часа подоцна од подготовката? Прочитајте дали е здрава оваа навика

Поврзани вести

Џоди Комер и Хоакин Феникс во новиот филм за Наполеон

Слободен печат

Што не треба да се јаде и пие кога се земаат антибиотици?

Слободен печат

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат

Остави Коментар