Tag : дом

Некатегоризирано

ДОМ: Инспекторите да спроведат контроли поради загаденоста на воздухот

Слободен печат
Зелената партија ДОМ апелира инспекторатите за животна средина да спроведат вонредни инспекциски надзори на индустриските капацитети во Скопје. Вчера,особено во ноќните часови загадувањето на воздухот...
Вести Македонија Слајдер Утрински Брифинг

Морачанин: Имаме голем напредок, но кадрите коишто вршат инспекции се недоволно стручни

Слободен печат
По поканата јавно презентирана од страна на СДСМ, Централниот одбор (ЦО) на ДОМ одлучи да разговара и по преговорите да го информираме ЦО за да...
Живот Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл бараат нов дом во Лос Анџелес?

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл планираат да поминат повеќе време во Калифорнија, па поради тоа бараат нов дом во Лос Анџелес, пренесуваат медиумите на Островот. ...
Вести Македонија

Европските зелени ја поддржуваат интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ

Слободен печат
Перспективите на македонската евроинтеграција и процесот на пристапување на членство на нашата држава во ЕУ се теми на кои ќе се разговара денеска на трибината...
Вести Економија

Граѓаните ќе може да се исклучат од системот за парно, ако докажат дека ќе се греат поефикасно

МИА Агенција
Секој граѓанин приклучен на парно греење ќе има можност да се исклучи само доколку системот што ќе го користи во иднина е енергетски ефикасен. Ова...
Вести Македонија Слајдер

Поповска: Македонија нема државна лабораторија за проверка на отпадот кој се увезува

Пратеничките на ДОМ Маја Морачанин и Лилјана Поповска до Собранието на Македонија поднесоа предлог измени на Законот за управување со отпад. Со овој предлог треба...
Вести Македонија Слајдер

30 ПРАШАЊА СО СТУДЕНТ ВО „КУЗМАН“: Името на мојот студентски живот како филм би бил САМОУНИШТУВАЊЕ (ВИДЕО)

Слободен печат
Во стил на функционерите на СДСМ, кои објавија неколку видеа како одговараат на 30 секојдневни прашања, Радио МОФ на својот Фејсбук профил објавија видео од...
Магазин Семејство

Од која возраст децата може да ги вклучиме во домашните активности и во кои активности

Слободен печат
На децата треба да им доверуваме домашни задачи бидејќи на тој начин детето се чувствува корисно и почитувано во семејството. Со вклучувањето на детето во...
Еспресо Шоу биз

Вреди милиони долари: Ѕирнете во вилата на славниот Доктор Фил (ФОТО)

Слободен печат
Популарниот водител Доктор Фил, чие вистинско име е Филип МекГрав, одлучи да го продаде својот раскошен имот, кој го купил во 2007 година,  пренесува „Лос Анџелес тајмс“. Д-р...
Еспресо Шоу биз

Не знаете како да го украсите својот дом? Погледнете како тоа го направија балканските ѕвезди (ФОТО)

Слободен печат
Декември и јануари се време на празници, дарување и сружење. Повеќето се одлучуваат во духот на празничната атмосфера да ги уредат и своите домови. Доколку...