Tag : дом

Магазин Магазин слајдер Семејство

Одлични трикови кои ќе ви помогнат полесно да се справите со прашината во домот

Слободен печат
За чистењето да ви биде поефикасно и за домот подолго да ви останува чист по „генералката“, почнете да ги применувате следниве 5 едноставни трикови, кои...
Забава Магазин Магазин слајдер

Оваа боја не е добро да ја имате дома, „фрла“ во депресија и носи лоша енергија!

Слободен печат
Ви откриваме кои бои го подобруваат расположението, а која никако не смеете да ја имате дома. Сина боја Оваа боја придонесува за подобрување на концетрацијата,...
Магазин Семејство

Анета Николова, доктор по ветеринарна медица: Ново кученце во домот

Ј.К.Д
Како да се одбере куче кое ќе биде член на семејството и радост за сите? Кучето е социјално животно кое бара внимание и посветеност и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе ве разнежни: Погледнете што се случува во домот на Цеца Ражнатовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски
Откако во семејството Ражнатовиќ пристигна малиот Жељко, на среќата и нема крај! Во тој прилог одат и објавите на профилот на баба Цеца (47), која не ја крие радоста...
Вести Македонија Слајдер

Коста Петров: Поддршка за Беким, сторителите мора да се најдат и да се казнат

Слободен печат
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров го осуди нападот вез ЛГБТ активистот Беким Асани. Тој физички бил нападнат од две лица во близина на канцеларијата на...
Вести Свет

Абуд: Околу 300.000 луѓе останаа без дом во Бејрут

Слободен печат
По експлозијата на пристаништето во Бејрут, околу 300.000 луѓе останаа без дом, изјави гувернерот на Бејрут, Марван Абуд. Според проценката на Абуд, штетата од експлозијата...
Вести Македонија Слајдер

Хуманост на дело: Анонимно лице обезбеди дом за самохрана мајка на четири деца

Слободен печат
Самохрана мајка на четири малолетни деца доби куќа во Кичево, благодарение на анонимен донатор. Куќата има површина од 65 квадратни метри и дворно место од...
Вести Македонија

ДОМ апелира да не се усвои ДУП-от во Ѓорче Петров

Слободен печат
ДОМ апелира да не се усвои ДУП-от со кој се планираат огромни објекти во подрачјето на третата заштитна зона на бунарите Нерези-Лепенец, во општина Ѓорче...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во оваа куќа, буквално секој агол е максимално искористен… Оваа неверојатна куќа на тркала, во која е сместено се што е потребно, е направена во...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да ги мотивирате децата да читаат повеќе книги?

Слободен печат
Децата не се раѓаат знаејќи дали треба да читаат или не. Се разбира дека не можете со сила да ги натерате да го прават тоа,...