4 C
Скопје

Tag : дамки

Магазин Магазин слајдер Семејство

Отстранете ги флеките од ножевите со само еден потег: Трикот на оваа домаќинка ќе ве воодушеви и вас!

Слободен печат
Овој трик е одличен и за чистење на металниот дел околу садоперот. Жена по име Лаура во групата на Фејсбук „Cleaning Hacks, Tips & Recommendations“...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Супер трик – Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!

Слободен печат
Имате дамки од кафе, чоколадо, вино, цвекло, крв, масло за јадење на вашата облека кои ви одат на нерви, а поголем дел од решенијата ги...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Трик со кој ќе ја спасите вашата пегла од загорените наслаги

Слободен Печат
Модерните пегли имаат „паметни“ плочи кои се прилагодуваат на секоја ткаенина, а на малку постарите модели потребно е да ја менувате јачината на температурата, што...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Вашите блузи имаат жолти дамки во пределот на пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите!

Слободен печат
Лицата кои премногу се потат, без оглед на годишното време, често имаат проблем со валкани блузи, кошули и маици во пределот на пазувите, но без...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Едноставен но практичен трик за отстранување на дамки без користење на хемикалии

Слободен печат
Потребна ви е една состојка, која можете да ја пронајдете во секоја аптека… Една жена на Фејсбук откри едноставен трик за отстранување на дамки од...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како вашите бели чорапи да останат бели? Ова е трикот за кој илјадници луѓе велат дека функционира!

Слободен печат
Сите знаеме колку е тешко белите чорапи да останат бели и колку брзо попримаат сивкаста нијанса. Често е невозможно да се исперат, а на нив...
Еспресо Убавина

Како на природен начин да ги избелите темните дамки на лактите и колената?

Слободен печат
Насобирањето на мртви клетки, изложеност на сонце или хормонален дисбаланс може да бидат причина за потемнување на кожата кај лактите и колената. Овие делови од...