4 C
Скопје

Tag : супер

Магазин Магазин слајдер Семејство

Супер трик – Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!

Слободен печат
Имате дамки од кафе, чоколадо, вино, цвекло, крв, масло за јадење на вашата облека кои ви одат на нерви, а поголем дел од решенијата ги...
Вести Свет

Ретклиф: Кина планира да создаде „супер војници”

МИА Агенција
Кина спроведе тестирање на припадниците на армијата со надеж дека ќе успее да создаде војници со „подобрени биолошки способности”, изјави директорот на американската Национална разузнавачка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Имаше супер кариера во Македонија, но се пресели во Америка и сега снима пренкови кои имаат милиони прегледи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Сигурно повеќето од вас се сеќаваат на пејачката Оливера Ѓоргоска која пред неколку години ја напушти Македонија и се пресели во Америка за да продолжи...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да направите малата кујна да изгледа пространo: Супер практични трикови! (ФОТО)

Слободен печат
Еве неколку совети за тоа како барем визуелно да се „зголеми” вашата мала кујна… За многумина, кујната е најважната просторија во домот, па токму затоа е...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како од два различни чинии да направите сталажа за зачини, а како од кутија за чевли да направите убава висечка полица… Од многу работи кои...
Магазин Магазин слајдер Храна

Супер идеја за денешниот ручек – Потпечени тиквички со неколку вида сирење

Слободен печат
Мала промена во вашето секојдневие – сигурни сме дека одамна не сте подготвиле ваков ручек… Состојки: 200 грама рикота сирење 100 грама рендан пармезан 1...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Спасете ги старите, искинати, извалкани или пропаднати обувки – Супер трикови кои ќе ве воодушеват! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ќе заштедите многу пари, а притоа ќе уживате… Сите имаме барем еден пар обувки кои долго ги носиме, но со тек на време пропаднале. Сепак,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Супер занимација за ова попладне – Од скршени плочки направете си штосни саксии за терасата или дворот (ВИДЕО)

Слободен печат
Украс кој ќе посакате веднаш да го имате во домот… Ова видео ќе ви покаже дека не треба да се фрла остатокот од градежниот материјал...
Магазин Магазин слајдер Храна

Супер занимација за ова попладне – Направете го ова овошно колаче со јагоди, крем и мека коричка – совршен десерт за вашето семејство!

Слободен печат
Вистинско летно освежување во вид на прекрасно колаче… Потребно ви е: За жолтата кора – 4 жолчки – 100 гр путер – 100 гр шеќер...
Магазин Семејство

Совети за супер-татко: Како да му бидете подобар татко на вашето дете?

Слободен печат
Модерните татковци се трудат рамноправно да учествуваат во животот на детето, уште од првиот ден. Татковците сега ја следат бременоста, присуствуваат на породи, внимаваат на...