7.1 C
Скопје

Tag : кујна

Магазин Магазин слајдер Храна

Одморете од месото: Направете ја оваа превкусна Попај салата!

Слободен печат
Одморете го вашето тело од масните и празнични трпези, исклучете го месото на неколку дена од менито и полека прејдете на полесните оброци… За ручек...
Магазин Магазин слајдер Храна

Банана пудинг: Кремасто совршенство кое ќе ви го заблажи денот

Слободен печат
Ви претставуваме рецепт за едноставен десерт кој ќе ви го разубави и заблажи денот… Потребни состојки: – 4 лажици чиа семе – 250 мл млеко...
Здравје Магазин Магазин слајдер Сцена

„Правилната исхрана е разликата помеѓу чувството на исцрпност и најголемата корист од вежбањето“ – Самер Сандерс, олимписки шампион во пливање

Слободен Печат
Свежите зачински билки не само што ги ароматизираат јадењата, ги будат сетилата, туку се и здрави. Но, иако ова сте го слушале безброј пати, сè...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гордон Ремзи откри зошто нема да им остави ништо од своето богатство на неговите деца

Слободен Печат
Иако „лежи“ на пари, славниот Шкотланѓанец нема намера да им попушти на своите наследници и да им го подари целото негово наследнство. Еден од најпознатите...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Црногорска кујна – Шницли со карфиол (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Црногорската национална кујна повеќето луѓе веројатно ги потсетува на традиционалните приморски јадења подготвени на различни начини. Црногорските специјалитети се разликуваат во однос на природното опкружување...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Црногорска кујна – Качамак со кајмак (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Црногорската национална кујна повеќето луѓе веројатно ги потсетува на традиционалните приморски јадења подготвени на различни начини. Црногорските специјалитети се разликуваат во однос на природното опкружување...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Салата со риба (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Албанската кујна е спој на многу традиционални рецепти богати со зеленчук и квалитетно месо. Близината на морето исто така има големо влијание врз албанската кујна...
Магазин Магазин слајдер Семејство

4 кујнски апарати кои многу од нас не ги чистат, а се легло на бактерии: Кои се тие?

Слободен Печат
Кујната е место каде поминуваme многу време и најважно ја чуваме храната и приборот со кој јадеме, па затоа е потребно да е совршено чиста....
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Пита со говедско и пилешки гради (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Албанската кујна е спој на многу традиционални рецепти богати со зеленчук и квалитетно месо. Близината на морето исто така има големо влијание врз албанската кујна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Броиме калории: Дали ајварот ќе ве здебели?

Слободен Печат
Бидејќи домашниот ајвар се прави само од зеленчук и малку масло, нема многу калории. Содржи протеини, јаглехидрати и масти кои се неопходни за секој здрав...