14 C
Скопје

Tag : кујна

Жена Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Корисни совети: Едноставни трикови за успешно готвење

Слободен печат
Во кујната ако сте млада домаќинка, сигурно се соочувате со ситуации кога добредојден е било каков совет што ќе ви ја олесни работата. Овие совети...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Ви здодеа изгледот на вашата стара кујна? Погледнете како со малку средства да ја претворите во нова и модерна!

Слободен печат
Изгледа како да потрошила милиони, а всушност вложила само ситници… Ако ви здосадил изгледот на кујната и со задоволство би ја промениле, но немате пари...
Магазин Магазин слајдер Храна

Шеф Бранко Попоски ни носи од Вевчани три посни рецепти за мерак

Слободен печат
Шеф Бранко Попоски од преубавото Вевчани, познат и како „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“), за читателите на „Слободен печат“ припреми три посни рецепти за...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Како да направите малата кујна да изгледа пространo: Супер практични трикови!

Слободен печат
Еве неколку совети за тоа како барем визуелно да се „зголеми” вашата мала кујна… За многумина, кујната е најважната просторија во домот, па токму затоа е...
Магазин Магазин слајдер Храна

Три супер специјалитети од Нина, а брзи за готвење

Ј.К.Д
Мерак е кога ќе се види млада девојка, која инаку завршила факултет за Информатика, да има голем мерак за готвење. Таква е 23-годишната Нина Дуковска...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Маргарита Радош: Вкусовите и спомените од детството не можат со пари да се купат

Верувам дека најдобар начин да се доближиш и да го запознаеш народот, неговата култура и традиција е и преку кујната. Според мене огромна е улогата...
Живот Магазин Магазин слајдер Храна

Кристина Бошнакова ни препорачува: Комбинација од печен зачинат компир и млечен сос, совршено за лесна вечера

СП.
 Потребни состојки: 4 компири сув копар благ буковец сув лук мешан зачин блага шарена сол маслиново масло  За сосот: 3 лажици павлака 3 чешчиња лук...
Магазин Магазин слајдер Храна

Снежана ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со вкусно мезе – Ролнички со модар патлиџан

СП.
Потребни состојки: 2 модри патлиџани со средна големина, ленти чаден свински врат ленти кашкавал. Подготовка: Модриот патлиџан внимателно се сече на тенки ленти. Лентите се...
Магазин Храна

Андреј Стојановиќ ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со брза, вкусна и здрава вечера!

СП.
Потребни состојки: семки од тиква  алва органско какао чиа пудинг од јаболко јаболко банана млеко овесни снегулки граноли Исечете го овошјето и измешајте ги состојките,...
Живот Магазин Магазин слајдер Храна

Каролина Аврамовска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со едноставна и превкусна, торта без печење, со готов ролат!

СП.
Потребни состојки: готов ролат (се сече на парчиња) 4 јајца 7 лажици брашно 5-6 лажици шеќер 50 грама шеќер во прав 700 милилитри млеко 250...