Tag : модерна

Вести Економија

Најавата на нова вакцина донесе огромна заработувачка на компанијата „Модерна“

Слободен печат
Акциите на американската биотехничка компанија „Модерна” скокнаа дури 30 проценти минатиот понеделник, откако беше објавено дека се постигнати ветувачки резултати во потрагата по ефикасна вакцина...
Вести Свет Слајдер

Американска лабораторија најави вакцина против коронавирус

Слободен печат
Американската лабораторија Модерна објави позитивни податоци од почетната фаза на клиничките испитувања на својата вакција против коронавирус врз мал број доброволци. Изгледа дека вакцината наречена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би драстично го промени имиџот: „Изгледаш како модерна Мерлин Монро“ (ФОТО)

Слободен печат
Ова е една од нејзините промени која им се допадна на обожавателите… Познатата светска ѕвезда Карди Би реши да ги изненади своите фанови. Американката се...
Еспресо Мода

Кралицата Ранија од Јордан повторно во поволна комбинација која ги засени дури и најскапите фустани! (ФОТО)

Слободен Печат
Не е тајна дека убавата јорданска кралица често бира модни парчиња кои би можела да си ги дозволи и средната класа. Кралицата Ранија од Јордан...
Еспресо Шоу биз

„Празен календар“ – модерна фолк-балада која ќе посакате да ја слушнете повеќе пати (ВИДЕО)

Слободен печат
Станува збор за битолчанецот Менде Куновски, кој вчеравечер (четврток) пред своите најблиски пријатели, колеги, роднини, но и вљубеници во убавата песна, го промовираше своето првенче...
Еспресо Убавина

ДНК плетенката е најновата хит фризура (ВИДЕО)

Слободен печат
Нова, хит, модерна и убава летна фризура за која ви нудиме комплетен туторијал како да ја направите. Погледнете го видеото и повеќе нема да размислувате...