2 C
Скопје

Tag : мистерија

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Мистериозна статуа во мраз ги преплаши посетителите на еден парк во Америка

Слободен Печат
Во паркот „Theodore Wirth“ во Минеаполис, Америка, минувачите беа запрепастени од неочекувана статуа на пештерски човек во мраз. Фотографиите од необичната глетка брзо се проширија...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Несреќната судбина и мистериозната смрт на Амелија Ерхарт, прва жена во историјата која го прелетала Атлантскиот океан

Слободен печат
Била родена во мал град во Канзас во1897 година, од дете обожавала книги и авантури, спортувала, возела велосипед и мразела женска облека што ја спречувала слободно да се движи. Страста за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мистерија стара 36 години: Пејачката со децении крие дека има ќерка?

Слободен печат
На нејзините фанови им е познато дека познатата поп ѕвезда го загубила детето во далечната 1984 година, но нејзиниот поранешен сопруг тврди дека тоа не...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Мистерија на летот Франкфурт – Загреб: Каде исчезнаа 41 патник од авионот на кој имало заразени?

Слободен печат
На летот на Кроација Ерлајнс кој пристигна во Загреб од Франкфурт на 2. мај имало 14 лица позитивни на коронавирус. Дури девет од заболените се...
Вести Свет Слајдер

Воз влезе во тунел во Ломбардија, патниците пронајдени во Мексико: Мистеријата на „Зенети“ трае 109 години (ВИДЕО)

Слободен печат
На 14 јуни 1911 година, компанијата „Зенети“ им понуди бесплатно возења на богатите Италијанци како дел од нивната рекламна кампања, во која го претставија новиот...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Мистеријата за децата на Ким Џонг-ун: Никој не знае колку се, а Денис Родман ги видел и еве што вели за нив

Слободен печат
Веќе со денови се зборува за здравствената состојба на лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, а најголемо внимание се дава на тоа кој би можел...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Судбината на руската принцеза стана една од најголемите мистерии на 20 век, која е вистината за Анастазија Николаевна Романова?

Слободен печат
Големата кнегиња Анастазија Николаевна Романова, четврто од петте деца на рускиот цар Николај и царицата Александра Фјодоровна, била родена на 18. (5. по стариот календар)...
Вести Свет Слајдер

НОВИ ЖРТВИ ВО КИНА: Две лица починаа од мистериозната вирусна пневмонија

Слободен печат
Уште едно лице почина од мистериозната вирусна пневмонија, која се појави во централна Кина, а спаѓа во истата група како САРС, соопштија здравствените власти. Во...
Вести Свет

РЕШЕНА МИСТЕРИЈА СТАРА 77 ГОДИНИ: Пронајдена подморница која исчезнала за време на Втората светска војна

Слободен печат
Остатоци од британска подморница која под неразјаснети околности исчезнала во текот на Втората светска војна, биле пронајдени по 77 години, јавуваат медиумите на Островот. Подморницата...
Вести Свет

МИСТЕРИЈА ДОЛГА 42 ГОДИНИ: Исчезнала за Ноќта на вештерките, ја пронашле мртва во фрижидер

Слободен печат
Родителите на малечката Нима Луиз Картер од Оклахома на кобниот 31 октомври 1977 година кога се празнува Ноќта на вештерките, како секоја претходна вечер, ја...