• мистерија

ВИДЕО: Мистериозни светла се појавија во пренос во живо од вселенската станица – гледачите зачудени

Во текот на преносот во живо од Меѓународната вселенска станица влета група силно осветлени предмети кои изгледаат како да лебдат во нашата орбита. Сензационалното видео за кое наликува на сцени од научно-фантастичен филм со брзина на светлината, преку социјалната мрежа „Редит“ стана вирално и ги загрижи корисниците, пишува порталот Инди100.ком. Корисниците побараа објаснување за мистериозната …

ВИДЕО: Мистериозни светла се појавија во пренос во живо од вселенската станица – гледачите зачудени Read More »