16.8 C
Скопје

Tag : природно

Магазин Магазин слајдер Сцена

Бекам повторно ја бакнува својата ќерка Харпер во уста: Обожавателите кренаа вистинска бура на Инстаграм

Слободен Печат
Фотографијата на Дејвид Бекам на која ја бакнува ќерката Харпер Севен во уста ја подели јавноста и предизвика низа бурни реакции и коментари. Модната дизајнерка...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат
Луѓето се повеќе се свртуваат кон природата, вклучително и природните средства за чистење кои не содржат многу хемикалии. Затоа, не е ни чудо што има...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ви се појави мувла во домот? Без паника, еве како сами да направите природно средство против мувла!

Слободен печат
Кога еднаш ќе се појави влага во домот и ќе предизвика мувла, особено ако станува збор за влажно опкружување како бањата, многу е тешко да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мадона го смени својот личен опис, на нејзиното лице веќе ништо не е природно: За оваа фотографија зборуваат сите! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата на поп музиката претерала со ботоксот… Кралицата на поп музиката наполни 62 години, но никој во нејзината околина не смее ниту да спомне дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што се крие зад шминката на лицето на Адел? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката го покажа вистинското лице, а многумина изјавија дека воопшто не би ја препознале. Пејачката во целосно опуштено идание не ни наликува на ѕвезда од...
Здравје Магазин

Природни лекови за астма

Слободен печат
Астмата е болест што ги погодува дишните органи кои стануваат многу чувствителни и силно реагираат на сè што организмот ќе го препознае како алерген. Како...
Еспресо Шоу биз

Карди Би во „природно“ издание непрепознатлива, фановите ужаснати (ФОТО)

Слободен печат
Американската раперка Карди Би, одлучи да се одмори за време на празниците и да не се оптеретува со секојдневните работи. Таа беше уловена од папараците...
Еспресо Шоу биз

Со оваа фотографија Викторија Лоба направи храбар потег (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Викторија Лоба уште од своето детство и е позната на македонската естрада, кога со своите 14 години ја претставуваше Македонија на Детската евровизија во...
Магазин Семејство

Ова е најдоброто средство против комарци, а ние ви нудиме рецепт како да го направите

Слободен печат
Во топлите денови мака мачиме за да се ослободиме од комарците, купуваме разни скапи средства но сепак не успеваме во целост да се справиме со...
Здравје Магазин

Домашно природно масло од лути пиперчиња кое моментално ќе ве ослободи од реумата

Слободен печат
Болките во зглобовите знаат да бидат многу непријатни и мачни, затоа ви предлагаме да пробате еден природен рецепт против реума кој ја зголемува циркулацијата на...