15 C
Скопје

Нова драма кај славниот брачен пар: Се разведува најпознатата старлета во светот?

Иако на социјалните мрежи се пофали со цвеќето кое сопругот и го подари по повод шест-годишницата од бракот, Ким Кардашијан и Канје Вест не се во најдобри односи.

Изгледа дека карантинот и долгото време заедно дома придонеле нивниот однос да се влоши. Како што велат нивните блиски пријатели, брачните недоразбирања интензивирале во текот на карантинскиот период.

Затоа 39-годишната ријалити ѕвезда наводно му предложила на својот сопруг некое време да поминат одвоени додека не престанат да важат вонредните мерки, пишува Дејли Мејл.

„Односот меѓу Ким и Канје во моментов е во криза бидејќи парот обично не поминува толку време на исто место, бидејќи и двајцата имаат многу обврски, а сега кога се по цел ден заедно, кавгите им се секојдневие“, вели изворот.

Прочитајте и...  ФОТО | Деми Мур повторно непрепознатлива, а обожавателите веднаш реагираа: „Штета, беше убава жена“
профимедиа

„Во моментот Ким и децата живеат во еден дел од куќата, додека Канје во друг дел и избегнуваат да се среќаваат. Таа станува рано и вежба, а Канје има обичај да работи цела ноќ“ додава тој.

Ким на пријателките им се пожалила дека сопругот не и помага премногу околу децата и дека целата грижа во моментот е нејзина, па така таа се пожалила дека тоа тешко го усогласува со обврските.

Но тоа не е единствениот проблем, Ким се пожалила и дека Канје се обидува да и ги наметне своите ставови и дека започнал да ја критикува неа и нејзините деловни потези, но и приватниот живот, изјавил пријателот на славниот пар кој се надева дека парот ќе ги надмине овие проблеми и бракот ќе опстане.

Прочитајте и...  „Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Поврзани вести

Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот: Доли доби доза од сопствениот лек

Слободен Печат

ФОТО | Деми Мур повторно непрепознатлива, а обожавателите веднаш реагираа: „Штета, беше убава жена“

Слободен печат

Бојана Јовановска: Сè уште сме општество во кое ќотекот е дисциплинска алатка

Ј.К.Д

Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Слободен Печат

ФОТО | Најубавите микроапартмани: За среќа, доволни се 30 квадратни метри

Слободен печат

НАУЧНИЦИТЕ ФАСЦИНИРАНИ: Морско животно помина когнитивен тест… дизајниран за деца!

В.Т.

Остави Коментар