Tag : вест

Хроника

Полицијата уапси тетовчанец со марихуана

Слободен печат
На 03.01.2020 во 21.50 часот, полициски службеници од СВР Тетово на ул.„Борис Кидрич” во Тетово го лишиле од слобода С.С.(31) од с.Долно Седларце, тетовско, затоа...
Еспресо Шоу биз

Ким ја купи јакната на Мајкл Џексон за ќерка си! (ФОТО)

Слободен Печат
На Бадниковата вечера Ким Кардашијан (39) и нејзиниот сопруг Кание Вест (42) споделиле неколку инстаграм-сторис на кои се пофалиле што оваа година за Божиќ и...
Еспресо Шоу биз

НАМЕСТО РАЗВОД – СРЕЌНА ВЕСТ: Амал Клуни повторно носи близнаци?

Слободен печат
После шпекулациите дека Џорџ Клуни ја изневерува сопругата Амал и озборувањата дека во нивниот брак не цветаат рози, сега странските медиуми пишуваат дека нивното семејство...
Магазин

Тажна вест: Коалата која ја спасуваа во пожарите во Австралија почина

Слободен печат
Шумските пожари кои во Австралија се активни веќе неколку недели, однесоа многу животи. Социјалните медиуми се преплавени со снимки и фотографии од состојбата во оваа...
Вести Свет

Ердоган покажа непочитување кон Трамп, САД и НАТО

Слободен печат
Сенаторот демократ Крис ван Холен изјави дека Турција ја мина последната „црвена линија”, со тоа што почна да ги тестира радарите на системите „С-400″, што...
Вести Свет

Нуклеарниот договор не е работа на САД, смета Иран

Слободен печат
Иран смета дека САД немаат право да се мешаат во нуклеарниот договор, изјави портпаролот на Министерството за надворешни работи, Абас Мусави. Американскиот државен секретар Мајк...
Вести Свет

Хонгконг ќе беше смачкан да не бев јас, смета Трамп

Слободен печат
Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ја уверуваше американската јавност дека кинеската армија не се замешала во задушување на продемократските протести во Хонгконг само затоа...
Вести Македонија

ФАКТИ за сигналот „СОС“: После ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА сите почнале да го користат препознатиливиот повик за помош

Слободен печат
На денешен ден, познатиот СОС сигнал е прифатен како крик или повик за помош, а ова е приказната за тоа како е усвоен и кои...
Еспресо Шоу биз

Раперот упорен: Ќе дојде денот кога ќе бидам претседател на САД

Слободен печат
Американскиот рапер Кание Вест повторно изјави дека еден ден тој ќе биде претседател на САД. Во емисијата на стриминг сервисот „Apple Music”, музичарот пред излегувањето...
Еспресо Шоу биз

ГО ОТКРИЈА ПОЛОТ НА БЕБЕТО – Балканската Ким Кардашијан и фудбалерот ја споделија радосната вест, а се подготвува и ВЕНЧАВКА (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Една од најпознатите хрватски блогерки Јелена Периќ и нејзиниот избраник, хрватскиот фудбалер Игор Бубњиќ, конечно проговорија за приновата и открија дека очекуваат син. View this...