Tag : светот

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Уште како бебиња го воодушевија светот – Вака денес изгледаат близначките кои беа прогласени за најубави во светот!

Слободен печат
Сестрите близначки Ава Мари и Лија Роуз Клемент уште како бебиња го освоија светот. Нивните симетрични лица, зелените очи, светлата коса… се заедно им остави...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Најскапата венчаница во светот чини 2,6 милиони фунти, но тоа не е венчаницата која ја носеше Кејт Мидлтон!

Слободен печат
Еве кој ја поседува најскапата венчаница во светот… Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја носеше една од најскапите венчаници на сите времиња кога се омажи...
Живот Магазин Магазин слајдер

Видео кое го згрози светот: Чистачка пие вода од писоар за да им докаже на шефовите дека добро исчистила (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката на која се гледа како чистачка во униформа со пластична чаша зема вода од ВЦ шолја, поточно од писоар, за да ја испие пред...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Ги освои сите главни награди, но успеа да го освои и светот без голотија – Били Ајлиш објавува документарец за својот живот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тинејџ ѕвездата Били Ајлиш најави документарец за својот живот наречен „The World’s a Little Blurry”, кој својата премиера ќе ја има во февруари следната година....
Забава Магазин Магазин слајдер

Наскоро ќе биде готова – Се создава најголемата слика на платно во светот, голема колку две фудбалски игралишта (ФОТО)

Слободен печат
Британскиот уметник Сача Џафри веќе седум месеци во хотел во Дубаи работи на слика на платно со големина од две фудбалски игралишта, со желба да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат
Иако сите сестри изгледаат сосема поинаку од денес, очигледно е дека само Ким изгледа добро на оваа ретро фотографија, па токму затоа и ја објавила....
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Светот нема ништо да ви подари, верувајте ми – Ако сакате да имате живот, украдете го: Највредните цитати на Гијом Мисо!

Слободен печат
Секој треба да ги прочита неговите зборови… Гијом Мисо се стекна со слава со неверојатна брзина и успеа да ги освои срцата на многу читатели ширум...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Прекрасната актерка со убавината и харизмата го освои светот – Запознајте ја сега сестрата на Ева Мендес, шармантната Џенет! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката се помалку се појавува во медиумите откако основаше семејство… Прекрасната Ева Мендес го освои срцето на холивудскиот шармер Рајан Гослинг со кој основаше семејство....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Чарли Шин и Дениз Ричардс влегува во светот на модата: На кого повеќе личи? (ФОТО)

Слободен печат
Ова е нејзиниот прв обид за влезе во светот на славните… Американскиот актерски пар Чарли Шин и Дениз Ричардс во својот четиригодишен брак добија две...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова е најзгодниот принц на светот: Иако има просечна висина, неговата насмевка ќе ве намами постојано да гледате во него! (ФОТО)

Слободен печат
Шведскиот принц Карл Филип веќе неколку години се наоѓа на самиот врв на листата со најзгодните принцови на светот. Оваа титула уште еднаш ја оправда...