29 C
Скопје

Tag : кардашијан

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кардашијан и Џенер потрошија 37 милиони долари за реновирање на имотот во Калифорнија

Слободен Печат
Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан и нејзината мајка Крис Џенер потрошија цело богатство за реновирање на нивниот имот во Калифорнија. Клои и Крис имаат паралелни имоти...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кајли Џенер изгледа неодоливо во „ретро“ комбинезон: Ријалити ѕвездата собра скоро 11 милиони допаѓања на Инстаграм

Слободен печат
Американската ријалити ѕвезда и најмладата милијардерка во светот, Кајли Џенер (23) е личност која често менува автомобили, боја на коса и облека, а последно ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Додека Кајли ја шминкаше Кејтлин Џенер таа кажа: „Децата ќе ме викаат тато сè додека не умрам“

Слободен печат
Ријалити ѕвездата Кејтлин Џенер сними видео со нејзината најмлада ќерка Кајли Џенер. Таа разговараше со неа за како што рече, најдобрата одлука во нејзиниот живот....
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Излезе трејлерот за последната сезона од реалното шоу на семејството Кардашијан

Слободен печат
Најпопуларното семејство во светот, Кардашијан-Џенер привлече големо внимание на себе благодарение на реалното шоу „Keeping Up With the Kardashians“, кое публиката пред малите екрани можеше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Крис Џенер сексуално го вознемирувала нејзиниот телохранител: Покрената е тужба против мајката на сестрите Кардашијан – Џенер

Слободен печат
Поранешниот телохранител на Крис Џенер, Марк Меквилијамс ја тужи ријалити ѕвездата и мајката на популарните сестри Кардашијан – Џенер за сексуално вознемирување додека работел за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јелена Карлеуша ја обвини Кардашијан дека и го украла дизајнот: „Барем потпиши ме или прашај ме за соработка!“

Слободен печат
Српската пејачка Јелена Карлеуша на Инстаграм ја повика Ким Кардашијан и ја обвини дека го ископирала нејзиниот стајлинг. Имено, таа тврди дека нејзиниот дизајнер го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Абнормални цифри: Колку сестрите Кардашијан трошат на третмани и средства за лична нега

Слободен печат
Познатите сестри Кардашијан секогаш изгледаат беспрекорно, имаат рутина за интензивна нега која се состои од шминка, третмани на кожата со скапи препарати и неделни вежби...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан со неговата девојка која е „копија “на познатата старлета

Слободен печат
Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан (40) Крис Хамфрис (35) беше фотографиран на плажа во Мајами со инфлуенсерката Нејлин Ешли (32), која е идентичена со Ким....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест ја изневерил Ким со маж: Интернет заедницата верува дека виновникот за разводот е Џефри Стар!

Слободен печат
Теоријата што сугерира дека контроверзниот рапер можеби ја изневерил Ким Кардашијан со Џефри Стар – без докази, стана вирална и се прошири меѓу интернет заедницата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким и Канје дефинитивно се разделуваат: Парот веќе не живее заедно!

Слободен печат
Канје Вест пред неколку месеци ја шокираше јавноста откако објави дека сака да се разведе од сопругата Ким Кардашијан. Парот се уште живее одвоено, а...