5 C
Скопје

Tag : драма

Живот Магазин Магазин слајдер

Драма на венчавка: Свекрвата дознала дека невестата ѝ е родена ќерка

Слободен печат
Жена од Кина останала шокирана  кога сфатила дека девојката со која нејзиниот син сака да се ожени ѝ е ќерка! Сцената достојна за најдобриот филмски...
Културен печат

„Еуродрам“ ги соопшти најдобрите драмски преводи на македонски јазик

Тони Димков
Европската мрежа за современа драма и превод „Еуродрам“ ги соопшти резултатите од изборот на најдобри преводи на драмски дела на европско ниво за 2021 година,...
Културен печат

Драмски текст „9“ од Гоце Ристовски: Крик за спас на индивидуата

Тони Димков
Кон крајот на минатата година беше објавена книгата „9 (4 х 9)“ од Гоце Ристовски, во која е напечатен драмскиот текст „9“ на македонски, српски,...
Вести Регион Слајдер

Драма во хостел во Нови сад: Маж се заклучил во соба и се заканува дека ќе активира бомба

Слободен печат
Маж на возраст од 60 години се заканува дека ќе фрли бомба во еден хостел во Нови Сад, јавуваат српските медиуми. Како што неофицијално дознава...
Вести Свет

ВИДЕО: Заврши заложничката драма во Санкт Петербург, Денис Белтјуков се предаде

И.И.
Мажот кој руските медиуми го именуваат како Денис Белтјуков во предградие на Санкт Петербург, Колпино, држеше во заложништво шест деца, се предаде на полицијата. Кадры с...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО | Заложничка драма во Санкт Петербург: Татко со секира ги држи шесте деца во стан, се заканува дека ќе ги убие

Слободен печат
Во стан во Колпино, предградие на Санкт Петербург, вооружен маж со секира држи во заложништво шест деца, јавуваат руските медиуми. По данным СМИ, большую часть...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Драма во Грузија: Неидентификувано лице нападна банка, зеде 20 лица за заложници и бара пола милион долари

Слободен печат
Неидентификуван напаѓач зеде 20 луѓе за заложници во банкарска експозитура во Грузија. Нападот е извршен во градот Зугдиди, соопшти полицијата. Полицијата е во преговори со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан се расплака среде емисија во која зборуваше за семејната драма со Канје Вест (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Славната старлета се расплака во интервјуто со Дејвид Летерман… Најпознатата ријалити ѕвезда на светот Ким Кардашијан (39) се расплака среде интервјуто додека зборуваше за брачната...
Вести Свет

НОВА ЗАЛОЖНИЧКА КРИЗА ВО УКРАИНА: Маж вооружен со граната држи заробен полицаец и се упатува кон Киев (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Украина, Полтава, се случи нова заложничка драма, откако маж држеше полковник за заложник, а се заканувал и дека ќе активира граната, пренесуваат светските медиуми....
Вести Свет

Драма пред Градското собрание во Виена: Маж се полеал со бензин и извикал „Алаху акбар“ (ВИДЕО)

Слободен печат
На влезот во Градското собрание во Виена еден маж се полеал со бензин и извикал „Алаху акбар“, пред да биде совладан од чуварите. Портпаролот на...