23 C
Скопје

Tag : ким

Вести Ви Препорачуваме Свет

Ким Јонг Ун погуби министер бидејќи учествувал во малку видео-конференции

Слободен печат
Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун погубил висок функционер од власта, поради тоа што тој имал многу мал број на видео повици, јавуваат светските медиуми.  Високопозиционираниот...
Магазин Магазин слајдер Храна

Најпопуларни индиски зачини: Неодоливи додатоци во јадењата

Слободен печат
Индија има богата кулинарска традиција, а индиската кујна е позната по своите единствени егзотични вкусови. Поради поволната клима и местоположба во оваа земја се одгледува...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Излезе трејлерот за последната сезона од реалното шоу на семејството Кардашијан

Слободен печат
Најпопуларното семејство во светот, Кардашијан-Џенер привлече големо внимание на себе благодарение на реалното шоу „Keeping Up With the Kardashians“, кое публиката пред малите екрани можеше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Крис Џенер сексуално го вознемирувала нејзиниот телохранител: Покрената е тужба против мајката на сестрите Кардашијан – Џенер

Слободен печат
Поранешниот телохранител на Крис Џенер, Марк Меквилијамс ја тужи ријалити ѕвездата и мајката на популарните сестри Кардашијан – Џенер за сексуално вознемирување додека работел за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јелена Карлеуша ја обвини Кардашијан дека и го украла дизајнот: „Барем потпиши ме или прашај ме за соработка!“

Слободен печат
Српската пејачка Јелена Карлеуша на Инстаграм ја повика Ким Кардашијан и ја обвини дека го ископирала нејзиниот стајлинг. Имено, таа тврди дека нејзиниот дизајнер го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Абнормални цифри: Колку сестрите Кардашијан трошат на третмани и средства за лична нега

Слободен печат
Познатите сестри Кардашијан секогаш изгледаат беспрекорно, имаат рутина за интензивна нега која се состои од шминка, третмани на кожата со скапи препарати и неделни вежби...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан со неговата девојка која е „копија “на познатата старлета

Слободен печат
Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан (40) Крис Хамфрис (35) беше фотографиран на плажа во Мајами со инфлуенсерката Нејлин Ешли (32), која е идентичена со Ким....
Вести Свет Слајдер

Ким: САД е нашиот најголем непријател и главна пречка за иновативниот развој

Слободен печат
 Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун повика на развој на понапредно нуклеарно оружје и рече дека САД се „наш најголем непријател”, јавија денеска државните медиуми во таа...
Вести Свет

Ким Џонг Ун: Работиме на развивање и подобрување на надворешните односи

Слободен печат
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун денеска, на третиот ден од Конгресот на Работничката партија на Северна Кореја, изјави дека е неопходно земјата значително да ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест ја изневерил Ким со маж: Интернет заедницата верува дека виновникот за разводот е Џефри Стар!

Слободен печат
Теоријата што сугерира дека контроверзниот рапер можеби ја изневерил Ким Кардашијан со Џефри Стар – без докази, стана вирална и се прошири меѓу интернет заедницата....