7 C
Скопје

Tag : канје

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким и Канје дефинитивно се разделуваат: Парот веќе не живее заедно!

Слободен печат
Канје Вест пред неколку месеци ја шокираше јавноста откако објави дека сака да се разведе од сопругата Ким Кардашијан. Парот се уште живее одвоено, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан се расплака среде емисија во која зборуваше за семејната драма со Канје Вест (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Славната старлета се расплака во интервјуто со Дејвид Летерман… Најпознатата ријалити ѕвезда на светот Ким Кардашијан (39) се расплака среде интервјуто додека зборуваше за брачната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бракот на Ким Кардашијан и Канје Вест на „стаклени нозе“: Ким плаче во автомобил додека разговара со сопругот! (ФОТО)

Слободен Печат
Изгледа дека работите не се идилични во бракот на ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест (39) и раперот Канје Вест (43). Парот прв пат е виден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан четири месеци пред 40-от роденден официјално стана милијардерка

Слободен печат
– Ким е вистинска глобална икона на модерното време, изјави Питер Харф, извршниот директор на „Coty“, кој купи 20 проценти од брендот Кардашијан. Канје Вест...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кардашијан со новите фотографии покажа дека со нејзиниот брак се е во ред (ФОТО)

Слободен печат
Раперот Канје Вест го прослави 43-от роденден, а по тој повод неговата сакана сопруга Ким Кардашијан пред целиот свет покажа колку тој и значи. Таа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова драма кај славниот брачен пар: Се разведува најпознатата старлета во светот?

Слободен печат
Иако на социјалните мрежи се пофали со цвеќето кое сопругот и го подари по повод шест-годишницата од бракот, Ким Кардашијан и Канје Вест не се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат
Канје Вест основаше факултетски фонд за 6-годишната ќерка на Џорџ Флојд, Афроамериканецот кој беше убиен од страна на полицијата. Канје основаше фонд за покривање на...
Магазин Сцена

Тој е втор рапер на кого ова му успеало: Форбс конечно го прогласи за милијардер

Слободен печат
Раперот и сопруг на ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, Канје Вест, официјално станал милијардер, наведува списанието „Forbes”. View this post on Instagram 📸: @jockograves A post...